29.09.2022 04:03
Home Tags Yuri kim

Tag: yuri kim

Zbulohet shkaku pse ndërroj jetë Mbretëresha Elizabetë II, publikohet certifikata përfundimtare e monarkes

Mbretëresha Elizabetë II vdiq nga pleqëria, këtë gjë e ka treguar certifikata e saj e vdekjes. Në të tregohet se monarkja më jetëgjatë në...

Shenjat më të lumtura të horoskopit në muajin tetor: Ato janë të përkëdhelurat e...

Tetori është muaji që shënon mesin e vjeshtës dhe, sipas parashikimeve të horoskopit, sjell përparim të dukshëm në jetë. Astrologët theksojnë që tri shenjat...

Pushteti i Putinit po dobësohet nga gabimi kolosal në Ukrainë

Zyrtarët perëndimorë besojnë se presidenti rus, Vladimir Putin ka filluar ta kuptojë gabimin kolosal që ka bërë pas pushtimit të Ukrainës, mes sinjaleve se...

Aleatët e opozitës dalin në një zë: Duhet një kandidat i përbashkët në zgjedhjet...

Aleatet e Partisë Demokratike si Fatmir Mediu i republikaneve, Agron Duka i Partisë Agrare Ambjentaliste dhe Dashamir Shehi i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar kërkojnë...

Sondazhi, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Ja kë zgjedhin ish-futbollistët e njohur

Edhe pse karriera e tyre është drejt fundit, sërish pyetja mbetet e njëjtë: Kush është më i mirë, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Sipas...

“Do i thoja lamtumirë…! Ja si iu përgjigjet Rudina Dembacaj ndjekësve kur e pyesin...

Rudina Dembacaj është një aktore shumë e njohur në Shqipëri. Një nga personazhet më pa komplekse dhe që thotë çdo gjë si i vjen,...

Angelina Jolie solidarizohet me gratë iraniane: Nuk kanë nevojë të kontrollohen, duan liri!

22-vjeçarja Mahsa Amini mund të ketë vdekur shumë shpejt dhe dhunshëm kur u arrestua nga “policia e moralit” në Iran sepse “nuk e mbante...

Zbuloni se cili Zot jeni në bazë të shenjës suaj të horoskopit…

Jeni ndjerë ndonjëherë si të jeni Zot apo Perëndi?! Nëse kjo gjë ju ka ndodhur shpeshherë, por nuk e keni ditur ekzaktësisht se cila...

Takimi me Presidentin Bajram Begaj, reagon ambasadorja Yuri Kim. Ja mesazhi që jep

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar ne Twitter pas takimit qe ka pasur kete te enjte me kreun e shtetit shqiptar, Bajram Begaj. Diplomatja...

Hakerat ‘gjunjëzojnë’ Australinë, BBC: Vodhën të dhënat e pothuajse gjysmës së popullsisë, tani u...

Gjigandi australian i telekomunikacionit Optus zbuloi disa ditë më parë, se rreth 10 milionë klientëve, apo të gati rreth 40% të popullsisë së vendit,...