03.10.2022 02:28
Home Tags Wall Street Journal

Tag: Wall Street Journal

Itali/ Media Sky TG24 publikon faturat: Energjia elektrike dhe gazit rritje me 59% në...

Pasojat e situatës në Ukrainë vijojnë të  impaktojnë Europën. Përdorimi i energjisë elektrike do t’u kushtojë shumë familjeve dhe bizneseve italiane. Mediat në Itali shkruajnë...

Pique dhe e dashura e tij e re fotografohen në Paris

Pas ndarjes nga këngëtarja Shakira, me të cilën kishte 11 vite i martuar dhe kanë dy fëmijë, futbollisti Gerard Pique është filmuar me partneren...

Burri përzë gruan nga shtëpia për shkak të motrave

Marjana ka sjellë burrin e saj, Ferikun në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Në këtë pjesë të programit “E diela shqiptare” në Tv Klan ata...

Kryeqyteti “vishet” sërish bardheblu, Tirana mposht Partizanin

Gola, VAR dhe emocione pafund. Ndryshojnë protagonistët, por jo përfundimi, kryeqyteti mbetet bardheblu, me Tiranën që feston sërish në derbi. 13,500 tifozë në “Air...

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Nga Arbër Hitaj/ U desh një votim për një forum pa forcë domethënëse në partinë Demokratike, si Forumi Rinor Demokratik, që të plasnin debatet e...

Horoskopi, fati yt për datën 3 tetor 2022

Dashi Fale influences jo te mire te planeteve gjate kesaj dite, mund te keni disa divergjenca me partnerin tuaj sot. Tregohuni me te moderuar...

Berisha-Meta, Gjiknuri: Janë fatkeqësia që i vijnë nëpër këmbë shqiptarëve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri zhvilloi ditën e sotme një takim me strukturat e kësaj force politike në Selanik. Teksa i informoi...

Luhatje të temperaturave, ja si parashikohet moti javën që vjen?

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qendrueshme. Këto do të sjellin mot me diell e vranësira...

Fitore me kosto, Pioli merr lajmin e keq pas ndeshjes me Empolin

Fitore si e Pirros per Milanin! Sepse, edhe pse arriten te mposhtnin Empolit ne 2 minutat e fundit te mbetura ne nje ndeshje me...

PD, zgjedhje si në kohë të Lulit

Demokratët shpresonin dhe mendonin se me ardhjen e Sali Berishës në krye të PD, do të merrnin fund akuzat për manipulime të brendshme zgjedhjesh...