09.06.2023 11:24
Home Tags Ursula von der Leyen

Tag: Ursula von der Leyen

..

Në mes të një vakti me fruta, Putin i “fal” Lukashenkos armët bërthamore

Rusia duket se nuk ka hequr dorë nga dislokimi i armëve bërthamore taktike në Bjellorusi, tashmë që pothuajse e gjithë bota është kundër tyre...

“Po izolon Kosovën”, Haradinaj bën thirrjen e fundit për Kurtin: Ndërro mendje sa je...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili kritikon gjithmonë Albin Kurtin për qëndrimet që mban në raport me aleatët ndërkombëtarë, ka një thirrje të...

Inzaghi: Kemi mundësinë të shkruajmë historinë, “bashkimi” na solli deri këtu

Trajneri i Inter, Simone Inzaghi deklaron se “bashkimi” i çoi deri në finale të Champions League. Duke folur në konferencën për mediet, në prag të...

Shtëpia e Bardhë: Irani po ndihmon Rusinë të ndërtojë një objekt dronesh

Irani po ndihmon Rusinë të ndërtojë një objekt drone në lindje të Moskës për luftën në Ukrainë, deklaroi Shtëpia e Bardhë, Sipas Shtëpisë së...

‘Lëpin aty ku pështyn’, Luizi shkon në Përputhen dhe ka dy fjalë

Fituesi i BBV 2, Luiz Ejlli mori pjesë si opinionist i emisionit Për’Puthen, emision ky për të cilin shpesh herë brenda shtëpisë ka sulmuar...

Gjergj Luca: Ka që kur isha unë fëmijë, na thoshin ju jeni e ardhmja....

“Nuk kane faj sepse kur une isha i ri, ata më thoshin "ti je e ardhmja". Këtë vit unë bëhem 59 vjeç dhe përsëri ata...

Fati yt/ Horoskopi 10 qershor 2023

Dashi Kjo e shtunë do të jetë e mbushur plotë me zhvillime të reja, në sajë të hyrjes së Venusit në shenjën tuaj. Dashuria dhe...

“Dridhet” Italia/ Shkencëtarët: Mund të shpërthejë supervullkani që ishte në “gjumë” prej 500 vjetësh

Një vullkan në një zonë me popullsi të dendur në Itali mund të shpërthejë për herë të parë pas 485 vjetësh. Ky është paralajmërimi i...

A ishte në dijeni Kurti për ‘asociacionin’ e dërguar nga Rama? Spahiu: Lajthitja e...

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews ALbania se drafti për asociacionin i dërguar nga Rama në Berlin dhe Francë është i...

SHBA me pako të ndihmës ushtarake mbi dy miliardë dollarëshe për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), të premten, më 9 qershor, njoftuan për një pako të ndihmës ushtarake prej 2.1 miliardë dollarë për Ukrainën,...