31.01.2023 01:50
Home Tags Tirana

Tag: Tirana

..

“Berisha po kërkon të pamundurën, të regjistrohet pa patur parti”, Çupi: Meta po i...

Për Frrok Çupin dërgimi në KQZ i emrave për anëtarë të KZAZ nga grupimi i Sali Berisha, është si të kërkosh të pamundurën të...

Zëdhënësi i Kremlinit: Vendet baltike dhe Polonia po e përshkallëzojnë konfliktin me prirjet e...

Shtetet baltike dhe Polonia janë gati të bëjnë gjithçka për të provokuar një konfrontim të mëtejshëm me Rusinë, duke menduar pak për pasojat. Kështu...

Milaim Zeka: Kurti, një anti-kosovar dhe anti-amerikan

Gazetari Milaim Zeka duke iu referuar situatës aktuale dhe presionit ndërkombëtar për të pranuar Asociacionin, tha se kryeministri Kurti është anti-kosovari dhe anti-amerikani më...

Gjiknuri i ftuar në Kongresin amerikan, takim me kongresmenin Robert Adelholt

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri ndodhet në Washington i ftuar për të marrë pjesë në Kongresin Amerikan për të folur në...

Ministri i Jashtëm: Turqia thotë një “jo” të qartë për anëtarësimin e Suedisë në...

Refuzimi “i qartë” i Turqisë për t’u bashkuar me Suedinë në NATO u përsërit nga ministri i Jashtëm i vendit, Mevlüt Çavuşoğlu gjatë deklaratave...

Tri arsye pse po ju duket se asgjë nuk po ju bën të lumtur

“Paraja mund të mos jua blejë lumturinë, por lumturia mund t’ju ndihmojë të pasuroheni”, ka thënë Jim Loehr.A ndiheni ndonjëherë se duhet të jeni...

Kosovë/ Bisedimet për Asociacionin nga SHBA, Kurti dhe Osmani ‘kyçin’ gojën para kamerave: Do...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtin kanw heshtur dhe nuk ka dashur të komentojë para gazetarëve mbi takimin e ftuar nga ambasadori amerikan, Jeff Hovenier....

Milan-Leao nuk ka marrëveshje, “divorci” shumë pranë

Si të mos mjaftonte ecuria shumë negative në nisjen e këtij viti, Milan po vuan edhe me çështjen Leao. Sipas medieve italiane, portugezi ka refuzuar...

“Mos luaj me zjarrin”, Frrok Çupi: Një anëtare e KQZ është kërcënuar nga Rudina...

Për analistin Frrok Çupi, dyshes Berisha-Meta u ka mbaruar “vaji i kandilit” dhe nuk kanë asnjë kapacitet për t’i shkaktuar “trauma vendit”. I pranishëm në...

Aksioni opozitar dhe organizimi i protestave, Sali Berisha mbledh sot kryesinë e PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha do të mbledhë në orën 19:00 kryesinë e kësaj force politike. Berisha do të mbledhë kryesinë për të diskutuar...