06.10.2022 05:21
Home Tags Teknologji

Tag: teknologji

Një test i thjeshtë i syve mund të parashikojë me saktësi një atak fatal...

Sëmundjet e zemrës janë shkaku kryesor i vdekjeve në botë me rreth 17.9 milionë njerëz që vdesin prej saj çdo vit, sipas Organizatës Botërore...

Tetori rozë, i rremë, i Sali Berishës

Nga Alba Malltezi/ Ish-kryeministri non grata i Shqipërisë, Sali Berisha, po vesh lëkurën e qingjit. Po zbut retorikën (nuk dimë se sa do ta mbajë...

Braçe vlerëson punën e Veliajt: I ka dhënë qytetit të ardhmen, Tirana është në...

Deputeti Erjon Braçe është shprehur në favor të rikandidimit të Erion Veliajt për një mandat të tretë në Bashkinë e Tiranës. Duke folur në...

Ndahet nga jeta ikona e portës shqiptare

Ndahet nga jeta Sulejman Maliqati, ikona e portës shqiptare! Ditën e nesërme do t’i jepet lamtumira për në banesën e fundit, Sulejman Maliqatit, portierit...

‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit

Nga Mero Baze/ Pafuqia e Sali Berishës për të prodhuar një koalicion parazgjedhor, ka vetëm një mekanizëm për t’u justifikuar. Janë ato që ai i...

Ilir Meta punësime me pagesë në Presidencë? Emëroi në poste kyçe persona që hodhën...

Nga Adriatik Doçi/ Shqiptarja.com sjell të dhëna që ngrenë dyshime serioze për një tjetër skemë klienteliste dhe korruptive të Ilir Metës me punësimet në Presidencë,...

Horoskopi ditor, e enjte 6 tetor 2022

Dashi Ne jeten ne cift do jeni me te motivuar per te bere gjithcka qe partneri te ndihet mire. Atmosfra do jete e ngrohte dhe...

Ukrainë, përpjekje për të rindërtuar shkollat e shkatërruara

Miliona nxënës ukrainas po rikthehen në shkolla, ndërsa sirenat që paralajmërojnë për sulme ajrore ndërpresin orët e mësimit. Më shumë se 2 mijë shkolla janë...

BM – Truss më e papëlqyer se Johnson dhe Corbyn, sipas sondazhit

Kryeministrja britanike, Liz Truss është më e papëlqyeshme sesa paraardhësi i saj Boris Johnson ose ish-lideri i Partisë Laburiste Jeremy Corbyn, sipas një sondazhi...

Arbenita Ismajli guxon! Pas shumë vitesh modelja bën ndryshimin në pamje

Padyshim, Arbenita Ismajli është një nga vajzat më të bukura të showbiz-it shqiptar. Modelja gjithmonë përflitet për pamjen e saj. Ndonëse dallohet për një...