25.09.2022 09:47
Home Tags Studimi

Tag: studimi

Zbuloni nëse jeni një prej tyre, këta janë meshkuj më tradhtarë të zodiakut

Në bazë të shenjave astrologjike ka meshkuj që tradhtojnë e të tjerë që qëndrojnë besnikë. Zbuloni kush fiton ”Palmën e Artë” si më tradhtarët...

Cili anëtar mbretëror u infektua me Koronavirus në funeralin e Elizabeth?

2200 persona u ftuan në “lamtumirën e fundit mbretërore” të monarkes më jetëgjatë në Westminster Abbey, 500 prej të cilëve ishin krerë shtetesh dhe...

Çfarë pasojash i sjell kombëtares shqiptare humbja

Renditja në Ligën e Kombeve këtë vit do të përcaktojë edhe renditjen në vazo në shortin e Euro 2024 për skuadrat pjesëmarrëse. Vendi i...

“Mund të vendoseni në dilemë, bëni kujdes”, njihuni me horoskopin për ditën e dielë

Dashi Po ndiheni shumë më të qëndrueshëm se zakonisht. Jini të sigurt. Ju me siguri keni çdo arsye për të qenë të tillë. Ju keni...

Në SHBA rekomandohen kontrolle rutinore për ankthin

Mjekët amerikanë duhet të kontrollojnë rregullisht të gjithë të rriturit nën moshën 65-vjeçare, për të kuptuar nëse vuajnë nga ankthi, ka propozuar Task-forca për...

Moti per diten e sotme.

Moti sot do të jetë me diell me temperatura të ulëta të mëngjesit që do të zbresin deri në s4 gradë ndërsa...

Katari, varka e shpëtimit për BE-në

Kriza energjetike që po kaplon kontinentin evropian ndërsa dimri po afron ka detyruar Francën që të shtojë importet nga Katari. Në diskutime është edhe...

Çfarë ndodh nëse Vladimir Putin vendos të përdorë armë bërthamore në Ukrainë, cilat janë...

Gjeneralmajor Vadym Skibitsky, një përfaqësues i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Mbrojtjes së Ukrainës, deklaroi këtë të shtunë se një sulm i mundshëm bërthamor...

7 gjëra që njerëzit e suksesshëm nuk do t’i bënin kurrë

Ka njerëz që e bëjnë më lehtë se të tjerët, por ka disa gjëra që njerëz të tillë të suksesshëm i bëjnë rregullisht, dhe...

NASA paralajmëron/ Një gjë e rrallë do t’i afrohet sonte Tokës

NASA ka paralajmëruar se një asteroid i quajtur Asteroid 2022 ST1 I është drejtuar Tokës dhe pritet që të kalojë afër planetit tonë në...