29.05.2023 06:38
Home Tags Sinjali

Tag: sinjali

..

Lukashenko dërgohet me urgjencë në spital pas takimit me homologun rus

Presidenti bjellorus Aleksader Lukashenko raportohet se është dërguar në spital në Moskë pas takimit me homologun e tij Vladimir Putin, raporton rrjeti amerikan Newsweek,...

7 ide recetash me ushqime që ndihmojnë në rënien nga pesha

Këto receta të thjeshta janë opsione të shëndetshme dhe të shijshme për të shuar urinë ndërmjet vakteve. Përbërësit anti-inflamator në to mund të ndihmojnë në...

Partizani kampion i Superligës për herë të 17-të në histori

Partizani është kampioni i Superligës për sezonin 2022-23. Djemtë e Colellës zbresin nga froni Tiranën, duke i "marrë kurorën" bardhebluve. Gjithçka u vendos në...

Trazirat në veri të Kosovës/ Majko: Konflikti shqiptaro-serb, një hap larg. Shërbimet ruse po...

Situata në veri të Kosovës vijon të jetë tensionuese. Nëpërmjet një statusi në Facebook, ka reaguar edhe Pandeli Majko. Majko paralajmëron se konflikti shqiptaro-serb është...

Korçë/ Rama: Shqiptarët nuk zgjodhën hijet e së shkuarës më 14 maj! Çdo kryebashkiak...

Kryeministri Edi Rama në Korçë foli për rezultatin e 14 majit, ndërsa tha se ka një falënderim për të gjitëh ata qytetarë që nuk...

Aksion kundër piraterisë IPTV/ Bllokohen 300 servera, vidhnin kanalet

Në kuadër të procesit te veprimeve kundër piraterisë televizive, nga organet Ligjzbatuese në Evropë, udhëhequr nga Interpol, së fundmi është ndërmarrë një fushatë gjigante...

Këshilltari i Zelenskyt: Çdo zgjidhje e pasluftës duhet të përfshijë zonën e çmilitarizuar në...

Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka bërë thirrje që çdo zgjidhje e pasluftës të përfshijë një zonë të madhe të çmilitarizuar për...

Rama tur falënderimi në Korçë: Njërzillëku, pika e parë e programit të qeverisjes së...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Korçë këtë të hënë, gjatë turit të falënderimit pas fitores në zgjedhjet e 14 majit. Ai u bëri sërish...

Defender 23/ Mbi 600 forca shqiptare pjesë e stërvitjes së përbashkët, NATO u beson...

Prej një jave në Shqipëri po mbahet stërvitja më e madhe ndërkombëtare ushtarake, Defender Europe 23. Nën drejtimin e SHBA, kjo stërvitje ka natyrë...

INSTAT: Zemra dhe tumoret, shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut, ku peshën kryesore e zënë sëmundjet e zemrës dhe tumoret janë shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri. Afro 68...