03.10.2022 11:20
Home Tags Shtetet e Bashkuara

Tag: Shtetet e Bashkuara

Lajm i Fundit/Kryeministri Edi Rama vizitë në Presidencë, takohet me Bajram Begajn (FOTO)

Kryeministri Edi Rama vizitë në presidencë, takohet me Bajram Begajn. Vijon...

Një muaj mjalti së shpejti? Armina zbulon planet e afërta

Pas dasmës së Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës të gjithë prisnin që siç ndodh zakonisht, çifti të nisej për muaj mjalti. Por duket se...

Manipulimi i hapur në FRPD e Sali Berishës, më shumë se gjysma e atyre...

Këtë të dielë, në partinë e Sali Berishës është mbajtur një “garë” për zgjedhjen e kreut të FRPD-së. Por gara, ashtu si zakonisht kur...

Inflacioni në Turqi, më i larti në 24 vjetët e fundit

Inflacioni vjetor në Turqi ka arritur në 83.5 për qind – shkalla më e lartë në 24 vjetët e fundit. Kjo situatë ka goditur...

‘Hëna e re dhe Mërkuri në retrogradë, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju...

Astrologu Jorgo Pulla në një intervistë për emisionin “Rreze Dielli" ka bërë parashikimin javor të horoskopit (nga data 3 deri në 9 tetor)...

Begaj kërkesë Shkollës së Magjistraturës: Konsolidoni pavarësinë, rekrutimi e vlerësimi të kryhet me objektivitet

Në përvjetorin e shkollës së Magjistraturës, presidenti Bajram Begaj ka kërkuar pavarësi dhe paanshmëri në punën e tyre me formimin e magjistratëve të rinj...

“Six and the City”, derbi tërbon mediat. Haaland një makineri, i destinuar të thyejë...

Derbi i Mançesterit dhuroi një shfaqje fantastike për tifozët e futbollit, 9 gola të shënuar, dy “tripleta”, Haaland që vijon të thyejë çdo rekord...

Mbahet në Tiranë Kongresi i Dytë Ndërkombëtar i Nanoteknologjisë, mbi arritjet për sfidat e...

U mbajt sot në Tiranë, Kongresi i Dytë Ndërkombëtar i Nanoteknologjisë, (TNT 2022) NanoBalkan me përfaqësimin e Instituteve prestigjioze të teknologjisë nga 25 shtete...

Rikthehet në detyrë policja e Elbasanit që fyeu dhe kërcënoi gazetarët. U bë e...

Rikthehet në detyrë si nënkomisare pranë sektorit të Krimit Ekonomik në drejtorinë e policisë së Elbasanit Anisa Kostani. Efektivja e Policisë u pezullua nga...

“Reforma në Drejtësi po jep rezultat”/ Ambasadorja Kim-magjistratëve të rinj: Bëhuni shpresë për vendin...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u shpreh se reforma në drejtësi po jep rezultatet e saj, duke shtuar se po përballet me sfida të ndryshme....