10.08.2022 09:15
Home Tags Shtetet e Bashkuara

Tag: Shtetet e Bashkuara

Depay arrin marrëveshje me Juventusin, zbulohen detajet nga kontrata që klubi ia ka ofruar...

Memphis Depay është afër transferimit te Juventusi. “Tuttosport” ka raportuar këtë të martë se sulmuesi holandez është pajtuar me kushtet e ofruara nga “Zonja e...

2 shenjat e horoskopit që janë të lindura plot me fat

“Është me fat, jo me inat” këto janë 2 shenjat e horoskopit që kanë lindur me këmishë. Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e...

Parashikimi i motit, kthjellime dhe vranësira

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Këto vranësira...

Udhëzimi/ U hiqet e drejta Bashkive! Ja si do bëhet vjelja e taksave nga...

Për Bashkitë, të cilat nuk e kanë kryer funksionin e tyre për vjeljen e taksave, “në ndihmë” do u vijë qeverisja vendore! Me anë...

Sekretari organizativ i Berishës: Kjo qeveri duhet të arrestohet, nga shtatori PD aksion ballor...

Klevis Balliu thotë se qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama nuk duhet të shkarkohet, por të arrestohet dhe ka arsye të shumta për...

‘Nuk kam bërë asgjë për t’i merituar’, 30-vjeçarja refuzon trashëgiminë 4 miliardë euroshe

Marlene Engelhorn, 30-vjeçe habiti gjithë botën me veprimin e saj, ku hoqi dorë nga një trashëgimi prej 4 miliardë dollarësh. Paratë do t'i jepeshin...

Regjistrimi i tokave bujqësore, Artan Lame: Tani kemi një ligj që na jep mundësinë...

Banorët e fshatit Pilur të Himarës do të kenë mundësinë që të regjistrojnë tokat bujqësore. Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame sqaroi procedurat...

Kontrolli i FBI-së/ Reagon Nensi Pelosi: Askush nuk është mbi ligjin, as Donald Trump

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ka reaguar mbi kontrollin e FBI-së në resortin Mar-a-Lago të ish-presidentit Donald Trump në Florida. Pelosi është shprehur...

Mero Baze: Përse nuk ngjit çifti Berisha – Meta?

Dështimi i protestës së fundit i paralajmëruar me aq bujë nga Sali Berisha dhe Ilir Meta, vlen më shumë për të kuptuar krizën e...

“Bukuroshja e fjetur”, Georgina Rodrigez ndan foton e rrallë të vajzës së saj

Prej më shumë se tre muajsh futbollisti Kristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Xheorzhina Rodrigez mirëpritën në jetë vajzën e tyre Esmeralda. Më 18 prill...