08.06.2023 12:58
Home Tags Showtime

Tag: showtime

..

Rikthehet Adhurim Demiri: Dikur në Shqipëri isha më i njohuri, ndërsa në Austri laja...

Adhurim Demiri është nga kantautorët legjendar të muzikës shqiptare. Ai rikthehet pas shumë vitesh në skenë me një koncert recital. I ftuar në “ABC...

Zjarre masive në Kanada, amerikanët këshillohen të përdorin maska

Miliona njerëz në Amerikën e Veriut janë këshilluar të mbajnë maska kur dalin nga shtëpitë për shkak të cilësisë së dobët të ajrit, të...

Kur ankohen për dhunë, këta që iu turrën PD-së me qysqi dhe vare

Mbledhja e Kryesisë së PD-së, përveç debateve mes dy grupimeve të ndara qartazi, është shoqëruar edhe me disa tensione sporadike jashtë sallës. Disa persona, që...

E kam pasur kolege! Xhesika Berberi flet për Kiara Titon dhe zbulon nëse do...

Modelja e njohur Xhesika Berberi si rrallëherë ka zbuluar disa detaje nga jeta e saj private, duke ndarë dashurën për të krijuar një familje...

Terror në Francë, 6 fëmijë sulmohen me thikë në një park lojrash

Shtatë persona, mes tyre 6 fëmijë janë plagosur gjatë një sulmi me thikë në qytetin juglindor të Francës, Annecy. Mësohet se sulmi ka ndodhur...

Tensionet në veri të Kosovës, Rama: Kurti të shpallë menjëherë zgjedhjet e reja! Tërhiq...

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar Albin Kurtin për mënyrën se si ndërhyri me forca policore në komunat në veri të Kosovës. Rama i bëri...

Drafti i propozuar për asociacionin, Rama: S’do bëhet publik, është kontribut ndaç ta marrin,...

Kryeministri Edi Rama u shpreh se drafti i propozuar nga Shqipëria është kontribut nga ana e vendit tonë. Rama shton se nuk do bëhet...

Albin Kurti rrezikon të shpallet non-grata nga SHBA? Kryeministri Rama: Është një informacion, por...

Kryeministri Edi Rama në një konferencë me gazetarët lidhur me situatën në veri të Kosovës, u shpreh se shqetësimi i tij lidhet me tkurrjen...

VIDEO/ Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD-së që...

Fillimisht shtrëngim duarsh, por nuk kanë munguar replikat mes ish-kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy deputetëve Dashnor Sula dhe Saimir Korreshin. Teksa ka hyrë...

Rama: Dje i dërgova Macron dhe Scholz një draft për Asociacionin e komunave serbe,...

Kryeministri Edi Rama mbështet drafin e propozuar nga Gjermania dhe Franca për Asociacionin e komunave serbe. Rama u shpreh i shqetësuar dhe tha se...