25.09.2022 02:08
Home Tags Shba

Tag: shba

Mos i fshihni paratë kurrë në këto vende në shtëpi!

Për shumë njerëz, ruajtja e parave në shtëpi është një zakon. Megjithatë, kjo nuk është një ide e mirë sidomos nëse bëhet fjalë për...

“Pasuria do të rritet!”, ja shenja që do bëjë thasët me lekë

Peshorja Dashuria dhe ndjenjat: Besoni tek vetja juaj dhe fitoni besimin më të madh te partneri juaj. Nëse kohët e fundit keni pasur dyshime për...

Ndiheni të uritur para se të flini? Nuk keni pse të hani, ja çfarë...

Të gjithëve na ka ndodhur shumë herë që të shkojmë në shtrat dhe të ndiejmë uri të papërshkrueshme. Nuk ka asnjë mënyrë që të...

Serbia dhe Rusia nënshkruajnë marrëveshje të re bashkëpunimi

Serbia ka nënshkruar një marrëveshje te re bashkëpunimi me Rusinë për “konsultime” të ndërsjella mbi çështjet e politikës së jashtme. Ministri i Jashtëm I...

Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi

Sigurohet dëshmia e dhënë në Policinë e Bilishtit e 27-vjeçares Deizi Arapi, e cila njihet edhe si “gangsterja” e qytetit. Gjatë natës së kaluar,...

Kjo është periudha më ‘hot’ për të gjithë shenjat e horoskopit

Edhe jeta seksuale ndonjëherë është çështje fati. Në vitin 2022 astrologjia i ka ndarë shenjat me 3-mujore, ku secila prej tyre do ta ketë...

Plas keq mes opinionistëve Arjan Konomi dhe Neda Ballukut

Një opinion i Nedës për Mateon ka nxitur debat në puntatën e “Përputhen”. Pasi u transmetua takimi i Mateos me Kamilën, Neda Balluku...

“Një stuhi e frikshme po afron”/ Autoritetet në këtë vend japin alarmin, rrezikohet të…

Një tajfun i madh po kërcënon Filipinet, ku autoritetet kanë nisur evakuimin e njerëzve nga zonat bregdetare. Tajfuni i kategorisë 3 Noru po udhëton...

Veliaj në festivalin “Marubi” kushtuar Ukrainës: “Bashkë me Kliçkon mblidhemi në Pragë për rindërtimin...

Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri mbylli mbëmë edicionin e 17-të të tij, me një dedikim të veçantë për...

Pamje apokaliptike/ Shkencëtarët dërgojnë dronin në “syrin” e Uraganit Fiona, tmerrohen nga ajo që...

Shkencëtarët kanë nisur një studim në kuadër të të cilit dërgojnë robotë detarë në zemrën e cikloneve. Misionet e paprecedentë synojnë të përmirësojnë të...