04.06.2023 01:26
Home Tags Rinas

Tag: Rinas

..

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

Për Korkor-in, 26 vjeç, celularët janë një burim i pafundmë ankthi. “Kurdoherë që shoh se kam disa mesazhe njëkohësisht, më duket sikur dikush po përpiqet...

Kurti për BBC: Nuk mund të bëjë kompromise për Republikën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është i qartë se si mund të vijë zgjidhja e konfliktit të veri të vendit. Së pari, thotë Kurti,...

Rama në Kalabri, shpallet qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Kalabri të Italisë këtë të diel. Kreu i qeverisë shqiptare, është shpallur qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese,...

ZYRTARE/ Benzema nuk është më i Realit, kapiteni i “los blancos” i jep fund...

Karim Benzema nuk është më një futbollist i Realit të Madridit. Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi spanjoll me anë të një postimi...

Lista e 100 femrave më të pasura ‘selfmade’, si renditen vajzat e famshme të...

Forbes ka publikuar listën e përvitshme me 100 gratë më të pasura në SHBA, listë kjo e përbërë nga vajza të suksesshme që i...

Nis ndërtimi i korridorit VIII, Maqedonia e Veriut do të lidhet me autostradë me...

Në Maqedoninë e Veriut filluan zyrtarisht punimet në terren për korridorin 8 dhe atë 10D. Zyrtarët e lartë shtetërore inspektuan punimet dhe siguruan se pas...

Përfitimet shëndetësore të biçikletës, ja çfarë ndodh në trupin tuaj

Zoti na ka dhënë një trup të bukur me një organ të mrekullueshëm për të mbështetur kryerjen e të gjitha aktiviteteve të përditshme, zemrën. Ajo...

Merr flakë Ura e Dajlanit në Durrës, ende nuk dihet shkaku

Me stinën e verës dhe rritjen e temperaturave kanë nisur dhe zjarret në Durrës. Mesditën e kësaj të diele ka marrë fjalë Ura e Dajlanit...

Java Italiane e Kulturës/ Zhvillohet në Liqenin e Tiranës gara “Vrapo për autizmin”, Veliaj:...

Në Parkun e Liqenit Artificial u zhvillua sot gara e vrapimit “Run for Autism”, kushtuar ndërgjegjësimit për Autizmin. Gara e organizuar nga Ambasada e Italisë...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e energjisë me qymyr. “China Energy” njoftoi se ka vënë në punë...