25.09.2022 12:29
Home Tags Rama

Tag: rama

Veliaj në festivalin “Marubi” kushtuar Ukrainës: “Bashkë me Kliçkon mblidhemi në Pragë për rindërtimin...

Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri mbylli mbëmë edicionin e 17-të të tij, me një dedikim të veçantë për...

Pamje apokaliptike/ Shkencëtarët dërgojnë dronin në “syrin” e Uraganit Fiona, tmerrohen nga ajo që...

Shkencëtarët kanë nisur një studim në kuadër të të cilit dërgojnë robotë detarë në zemrën e cikloneve. Misionet e paprecedentë synojnë të përmirësojnë të...

Kaka flet për kohën kur luante për Real Madridin/“Kujtimi më i bukur nga Reali?

I transferuar në vitin 2009 së bashku me Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo, Ricardo Kaka ishte pjesë e një prej merkatove më të bujshme...

Këto janë pesë shenjat më me fat të horoskopit!

Dashi Dashi është një nga shenjat më me fat të horoskopit. Nëse një dash ka vështirësi në jetë, ai gjithmonë ka njerëz të gatshëm për...

7 gjërat më të frikshme në hapësirë

Nga Jamie Carter, Live Science/ Rajoni midis planetit tonë dhe çdo gjëje tjetër në univers është një e panjohur e madhe – plot me mrekulli të...

Sulmi bërthamor, vetëm kërcënim i Putinit apo rrezik real?

A mund të ketë vërtet një sulm bërthamor, për të cilin ka paralajmëruar Putini në fjalimin e fundit? A është ky rrezik real apo...

Si të mbroheni prej sulmeve kibernetike?

“Mos jepni të dhëna personale në ueb-faqet që nuk ofrojnë siguri dhe mos hapni emaile të dyshimta”! Rekomandime të tilla për shfrytëzuesit e internetit...

Këto janë 2 shenjat e horoskopit më me fat për sot

BINJAKËT Do i keni shumë të qarta idetë gjatë kësaj dite dhe do dini çfarë vendimesh të merrni. Realitetin do e shihni në sy. Ju...

Fjalimi i Ramës në OKB, nënkryetarja e PDK Çitaku kritika liderëve të Kosovës: Heshtje...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kritikuar liderët e institucioneve të Kosovës për heshtjen e tyre pas fjalimit të kryeministrit të...

NOTAT: Kombëtarja nxihet në Izrael, Reja në episodin e fundit

Nëse mund të mburremi se kemi lojtarët më të mirë luajnë më Itali, trajneri që vjen nga Italia lë shumë për të dëshiruar. Në...