04.06.2023 04:00
Home Tags Punimet

Tag: punimet

..

Horoskopi javor sipas Paolo Fox ( 5 – 11 Qershor 2023)

DASHI: Një javë mjaft e këndshme po nis për ju. Për sa i përket dashurisë dhe punës, situata do të jetë paksa e paqëndrueshme,...

Spektakli i muzikës elektronike mbledh të rinjtë nga e gjithë bota në Shëngjin! Festivali...

Ediconi i 4 i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikes Elektronike UNUM ka mbledhur në Shëngjin mijëra të rinj shqiptarë e të huaj i janë bashkuar...

Ftesa në Kombëtare, Seferi e shpërblen me gol

Vorskla Poltava e mbylli 1-0 në avantazh pjesën e parë kundër Shakhtar Donetsk, sfidë e vlefshme për javën e 30-të në kampionatin e futbollit...

Kompanitë ajrore: Të gatshme të shmangim kaosin e vitit të kaluar në udhëtime

Kompanitë ajrore kanë thënë të dielën se i kanë bërë përgatitjet për të shmangur përsëritjen e kaosit të shkaktuar në udhëtime, vitin e kaluar. Megjithatë,...

Enver Hoxha dhe ‘Thesaret e Kombit’

Nga Hasan Bello/ Në diskursin publik të E. Hoxhës dhe regjimit komunist nuk ka ndodhur asnjëherë që të vlerësohet diçka nga periudha e Zogut. Përkundrazi,...

Trajneri i ri i PSG, ish-trajneri i Barcelonës “parakalon” Mourinhon në listën e francezëve

Paris Saint-Germain fitoi titullin për të 11-tën herë në historinë e Ligue 1, por edhe këtë sezon dështimi në Champions League la një “shije...

Zyrtare! Një president nga Estonia për herë të parë në Shqipëri, datat e vizitës

Me ftesë të Presidentit Bajram Begaj, më 7-9 qershor 2023, viziton Shqipërinë, Presidenti i Republikës së Estonisë, Alar Karis. Kjo është vizita e parë...

Humbi mundësinë për t’u ringjitur në Serinë A, Buffon nuk i mban lotët

Gianluigi Buffon dhe Parma humbën të shtunën mbrëma mundësinë për t’u rikthyer në Serie A. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Ennio Tardini” përballë Cagliarit...

Avokati serb: BE-ja të shtypë dhunën në Serbi, Vuçiç krijoi vend antieuropian

Avokati serb, Cedomir Stojkoviq reagoi pas protestës së djeshme në Serbi, ku mes serbëve nacionalistë valoi flamuri rus dhe parulla propaganduese si “Kosova është...

Nisen trupat e Turqisë në Kosovë, përforcojnë forcat e KFOR-it

Ministria turke e Mbrojtjes ka konfirmuar sot nisjen e një numri të ushtarëve turq në Kosovë, për të përforcuar misionin e NATO-s në Kosovë,...