29.05.2023 04:49
Home Tags Parandalim

Tag: parandalim

..

INSTAT: Zemra dhe tumoret, shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut, ku peshën kryesore e zënë sëmundjet e zemrës dhe tumoret janë shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri. Afro 68...

Kurti: Është koha të qetësohet situata në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se situata në veri të vendit duhet të qetësohet si dhe duhet zbatuar Marrëveshja Bazë e arritur në...

Tensioni në veri të Kosovës, Spartak Ngjela: Koha do tregojë që serbët do ikin...

Avokati Spartak Ngjela komentoi situatën në veri të Kosovës dhe tensioneve që kanë lindur aty pas marrjes së detyrës nga kryekomunarët shqiptarë. Ngjela bëri një...

Shtëpitë e qytetit bregdetar ‘fantazëm’ po dalin në shitje për £5,000 në Britani

Qyteti bregdetar i Horden, në verilindje të Anglisë ka mbetur një qytet “fantazmë” që prej mbylljes së minieres së tij teksa banorët e mbetur...

Rama të quajti “komunisti” që i duhet Akademisë? Gjinushi: Ishte një nga skeptikët, u...

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ku e ka quajtur drejtuesin e këtij institucioni si komunist....

Ish-presidenti Thaçi lë qelinë dhe shkon në Kosovë, shkak gjendja e përkeqësuar shëndetësore e...

Ish-presidenti Hashim Thaçi që nga ora 12:30 ndodhet në Kosovë. Atij i është lejuar që të shkojë në Burojë, nën masa të ashpra të...

Kurti, bisedë telefonike me numrin 2 të qeverisë italiane: U dakordësuam që duhet zbatuar...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me situatën e krijuar ditën e sotme në veri të Kosovës. Nëpërmjet një postimi në facebook,...

Putini nënshkruan ligjin që lejon zgjedhjet në rajonet e pushtuara të Ukrainës

Më 29 maj, presidenti rus, Vladimir Putin, miratoi zyrtarisht një projektligj që lejon mbajtjen e zgjedhjeve në territoret ukrainase të pushtuara aktualisht nga Moska. Më...

Gjekmarkaj: Basha duhet të tërhiqet nga tentativa për t’u rikthyer në krye të PD,...

Agron Gjekmarkaj nuk e mbështet rikthimin e Lulzim Bashës pas disfatës të opozitës në zgjedhjet e 14 majit. I ftuar në Report Tv në emisionin...

Zbuloni shkaktarët e problemeve të veshkave tek gratë në të 30-tat e tyre

Sëmundjet e veshkave mund të prekin si burrat ashtu edhe gratë, por për disa faktorë të rëndësishëm, gratë janë në rrezik më të lartë. Sipas...