30.09.2022 02:53
Home Tags Pandemia

Tag: pandemia

Greqia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Shefja e zyrës së Greqisë në Kosovës, Heleni Vakali, ka thënë se vendi të cilin ajo e përfaqëson ka qenë vazhdimisht mbështetëse e fortë...

“Mos hajdeni më në shtëpinë tonë!”Orinda Huta rrëfen “sherrin” në familje për shkak të...

Orinda Huta jo shpesh herë prononcohet nëpër intervista, por kur bëhet fjalë për kafshët shtëpiake mesa duket moderatorja është gjithmonë e gatshme. Së fundmi,...

Dashuria vërtetë mund të shërojë zemrën, e zbulon studimi

Të biesh në dashuri me të vërtetë mund të shërojë një zemër të thyer, sugjeron një studim. Oksitocina prodhohet nga trupi ynë kur ne...

Cili ekip del nga kriza? Laçi-Kukësi premton një duel shumë të luftuar

Përveç derbit, java e gjashtë e Superiores dhuron edhe një duelet më të luftuara të dedakës së fundit. Laçi pret Kukësin, një sfidë që...

Vuçiç takim “kokë më kokë” me të dërguarin gjerman për Kosovën, në fokus dialogu...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar të premten me të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, për të diskutuar...

Si ta joshësh dikë bazuar në shenjën e horoskopit

Secila nga 12 shenjat e zodiakut ka një “sekret” që duhet të dini për ta bërë për vete. Dashi Dashi pëlqen dikë me personalitet të sinqertë,...

Një tjetër pallat me kate pa leje shkon për verifikim, ministri i brendshëm: Operacion...

Një tjetër pallat me kate pa leje është çuar për verifikim sot në kuadër të operacionit kundër ndërtimeve pa leje në vendi. Në operacion...

Prokuroria ndryshon aktakuzën kundër Hashim Thaçit , s’ka prova për krime në Ferizaj

Gjyqtari i Procedurës Paraprake të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Hagës për amendimimin e aktakuzës së konfirmuar ndaj...

A do dalin me kandidat të përbashkët në zgjedhjet lokale? Berisha: Do ulemi me...

Ish kryeministri Sali Berisha eshte pyetur nese PD do te dale me kandidate te perbashket me aleatet dhe Partine e Lirise ne zgjedhjet e...

Bota rrezikon të mbetet pa birrë dhe çokollatë! Raftet e dyqaneve në planet do...

Bota kërcënohet nga mungesa e një game të tërë produktesh për shkak të luftës në Ukrainë, e cila ka sjellë përçarje në tregun botëror...