02.02.2023 02:55
Home Tags Nuclear Freeze Movement

Tag: Nuclear Freeze Movement

..

E thonë shifrat dhe faktet, studimi i fundit: Gratë janë shofere më të mira...

Gratë për vite me radhë i janë nënshtruar vërejtjeve seksiste në lidhje me ngasjen e veturave, por hulumtimet e reja kanë vërtetuar se ato...

Puthja që “çmendi” shqiptarët: Shpërthejnë ofertat për çiftin Luiz-Kiara

Mesa duket dasma e mbrëmshme dhe puthja e shumëpritur e Kiarës dhe Luizit i ka emocionuar gjithë shqiptarët. Disa e kanë shpallur festë zyrtare, disa...

Do të habiteni, çfarë përfaqëson shkronja “i” në fjalën iPhone?!

Në vitin 1998, Steve Jobs prezantoi iMac, produktin e parë të Apple. Shkronja e vogël “i” përpara shumicës së produkteve të Apple është bërë...

Dani Alves në burg pas akuzave për përdhunim, Pumas kërkon 5 milionë euro

Mbrojtësi Dani Alves është në burg për më shumë se dy javë. Braziliani 39-vjeçar akuzohet për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare në clubin Sutton...

Nuk është turp të ndjekësh “Big Brother”

Nga Nilda Halili Big Brother është një shfaqje televizive e njohur në mbarë botën që ka argëtuar audiencën për më shumë se dy dekada. Koncepti...

‘Qatargate’/ PE voton pro heqjes së imunitetit të dy eurodeputetëve

Në seancën plenare të Parlamentit Europian u votua pro heqjes së imunitetit të eurodeputetëve Andrea Cozzolino dhe Mark Tarabella të enjten, në kuadër të...

“Kryeministri mund të delegojë interpelancën”, Balla pyetet për mungesën e Ramës në Kuvend: Është...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla komentoi zhvillimet e sotme në seancën plenare. Balla tha se interpelanca mund të delegohet, duke iu...

Kievi bastis shtëpinë e miliarderit Ihor Kolomoiskiy

Autoritetet ukrainase bastisën të mërkurën shtëpinë e miliarderit me ndikim Ihor Kolomoiskiy. Një aleat i Presidentit Volodymyr Zelenskyy e cilësoi veprimin si një goditje...

Berisha nga ithtar i “bashkimit”, në ithtar i vulës

Sot, kur PD po përballet me problemin ligjor të trashëgimisë juridike të partisë, Sali Berisha nuk i ka dhënë argumente askujt, që e ka...

“Çështja ‘McGonigal’ është ekzagjeruar”, Zaloshnja: Ja pse vendosa të kryej një sondazh

Një ditë pasi publikoi rezultatet e sondazhit, sipas të cilit 3/5 e votuesve të zgjedhjeve të prillit 2021, mendojnë se ppozita dhe mediat e...