23.03.2023 12:42
Home Tags Ndryshim kufijsh

Tag: ndryshim kufijsh

..

BE-ja miraton edhe një plan mbështetjeje ushtarake për Ukrainën

Udhëheqësit e BE-së do të miratojnë një marrëveshje që synon t'i dërgojë Ukrainës 1 milion predha artilerie brenda 12 muajve të ardhshëm, për të...

Plani evropian përfshinte edhe asociacionin, Kurti llogari para Kuvendit të Kosovës: S’ka etnonacionalitet si...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se ka marrëveshje edhe pse nuk ka nënshkrim. Sepse ka qenë Serbia ajo që nuk donte ta...

Interpelancë në Kuvend/ Leskaj: Të përcaktohet minimumi jetik brenda 2023! Ministrja e Mirëqenies Sociale:...

Përcaktimi i minimumit jetik ishte në fokus të interpelancës mes deputetit të PD-së Bujar Leskaj dhe ministres së Shëndetësisë e Mirëqenies Sociale Ogerta Manastirliut....

Gërdeci/ Mbahet sot në GJKKO seanca paraprake për Mediun! Vendoset nëse çështja do kalojë...

Ditën e sotme në GJKKO do të mbahet seanca paraprake për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Në këtë seancë paraprake pritet të vendoset nëse...

”Huffington Post”: Rama e etiketon të turpshme gjuhën e Braverman për migrantët

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman është kritikuar ashpër nga kryeministri shqiptar për gjuhën e turpshme që ka përdorur për migrantët, shkruan Ned Simons...

Rama takim në ‘London School of Economics’: Të krijojmë ‘Task Forcë’ të përbashkët për...

Kryeministri Edi Rama ndodhet për vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe. Kreu i qeverisë ka zhvilluar një takim në London School of Economics, ...

VIDEO/Ndodh në Vietnam: Lojtari shënon dhe feston si CR7, përfundon në barelë

Cristiano Ronaldo konsiderohet nga shumë lojtarë të rinj si një shembull për t’u ndjekur për disa aspekte të ndryshme. Janë bërë disa vite ku...

Tjetër sqarim nga familjarët e Luizit

Vjen një tjetër sqarim nga familjarët e Luizit për llogarinë e tij të Instagramit. Familjarët e Luizit dalin me një tjetër sqarim për llogarinë e...

Vajzat e “Përputhen” kalojnë në konfrontim fizik dhe kërcënojnë njëra-tjetrën: Do t’i pres gishtat

ajzat e Përputhen janë konfrontuar fizikisht me njëra-tjetrën. Gisela, u fut në mes të takimit 5-minutësh të Artjonit, me konkurrenten e re nga Kosova, Brikenës. Gisela,...

LIVE/Kuvend, mocion me debat për raportin e DASH, Balla: Përshëndes faktin që s’ka firmosur...

Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka thënë se mazhoranca mezi pret të diskutojë për raportin e DASH por kërkesa për mocion me...