29.05.2023 06:13
Home Tags Muzhaqi

Tag: muzhaqi

..

Partizani kampion i Superligës për herë të 17-të në histori

Partizani është kampioni i Superligës për sezonin 2022-23. Djemtë e Colellës zbresin nga froni Tiranën, duke i "marrë kurorën" bardhebluve. Gjithçka u vendos në...

Trazirat në veri të Kosovës/ Majko: Konflikti shqiptaro-serb, një hap larg. Shërbimet ruse po...

Situata në veri të Kosovës vijon të jetë tensionuese. Nëpërmjet një statusi në Facebook, ka reaguar edhe Pandeli Majko. Majko paralajmëron se konflikti shqiptaro-serb është...

Korçë/ Rama: Shqiptarët nuk zgjodhën hijet e së shkuarës më 14 maj! Çdo kryebashkiak...

Kryeministri Edi Rama në Korçë foli për rezultatin e 14 majit, ndërsa tha se ka një falënderim për të gjitëh ata qytetarë që nuk...

Aksion kundër piraterisë IPTV/ Bllokohen 300 servera, vidhnin kanalet

Në kuadër të procesit te veprimeve kundër piraterisë televizive, nga organet Ligjzbatuese në Evropë, udhëhequr nga Interpol, së fundmi është ndërmarrë një fushatë gjigante...

Këshilltari i Zelenskyt: Çdo zgjidhje e pasluftës duhet të përfshijë zonën e çmilitarizuar në...

Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka bërë thirrje që çdo zgjidhje e pasluftës të përfshijë një zonë të madhe të çmilitarizuar për...

Rama tur falënderimi në Korçë: Njërzillëku, pika e parë e programit të qeverisjes së...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Korçë këtë të hënë, gjatë turit të falënderimit pas fitores në zgjedhjet e 14 majit. Ai u bëri sërish...

Defender 23/ Mbi 600 forca shqiptare pjesë e stërvitjes së përbashkët, NATO u beson...

Prej një jave në Shqipëri po mbahet stërvitja më e madhe ndërkombëtare ushtarake, Defender Europe 23. Nën drejtimin e SHBA, kjo stërvitje ka natyrë...

INSTAT: Zemra dhe tumoret, shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut, ku peshën kryesore e zënë sëmundjet e zemrës dhe tumoret janë shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri. Afro 68...

Kurti: Është koha të qetësohet situata në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se situata në veri të vendit duhet të qetësohet si dhe duhet zbatuar Marrëveshja Bazë e arritur në...

Tensioni në veri të Kosovës, Spartak Ngjela: Koha do tregojë që serbët do ikin...

Avokati Spartak Ngjela komentoi situatën në veri të Kosovës dhe tensioneve që kanë lindur aty pas marrjes së detyrës nga kryekomunarët shqiptarë. Ngjela bëri një...