29.05.2023 05:18
Home Tags Ministri cuci

Tag: Ministri cuci

..

Këshilltari i Zelenskyt: Çdo zgjidhje e pasluftës duhet të përfshijë zonën e çmilitarizuar në...

Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka bërë thirrje që çdo zgjidhje e pasluftës të përfshijë një zonë të madhe të çmilitarizuar për...

Rama tur falënderimi në Korçë: Njërzillëku, pika e parë e programit të qeverisjes së...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Korçë këtë të hënë, gjatë turit të falënderimit pas fitores në zgjedhjet e 14 majit. Ai u bëri sërish...

Defender 23/ Mbi 600 forca shqiptare pjesë e stërvitjes së përbashkët, NATO u beson...

Prej një jave në Shqipëri po mbahet stërvitja më e madhe ndërkombëtare ushtarake, Defender Europe 23. Nën drejtimin e SHBA, kjo stërvitje ka natyrë...

INSTAT: Zemra dhe tumoret, shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut, ku peshën kryesore e zënë sëmundjet e zemrës dhe tumoret janë shkaku kryesor i vdekjeve në Shqipëri. Afro 68...

Kurti: Është koha të qetësohet situata në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se situata në veri të vendit duhet të qetësohet si dhe duhet zbatuar Marrëveshja Bazë e arritur në...

Tensioni në veri të Kosovës, Spartak Ngjela: Koha do tregojë që serbët do ikin...

Avokati Spartak Ngjela komentoi situatën në veri të Kosovës dhe tensioneve që kanë lindur aty pas marrjes së detyrës nga kryekomunarët shqiptarë. Ngjela bëri një...

Shtëpitë e qytetit bregdetar ‘fantazëm’ po dalin në shitje për £5,000 në Britani

Qyteti bregdetar i Horden, në verilindje të Anglisë ka mbetur një qytet “fantazmë” që prej mbylljes së minieres së tij teksa banorët e mbetur...

Rama të quajti “komunisti” që i duhet Akademisë? Gjinushi: Ishte një nga skeptikët, u...

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ku e ka quajtur drejtuesin e këtij institucioni si komunist....

Ish-presidenti Thaçi lë qelinë dhe shkon në Kosovë, shkak gjendja e përkeqësuar shëndetësore e...

Ish-presidenti Hashim Thaçi që nga ora 12:30 ndodhet në Kosovë. Atij i është lejuar që të shkojë në Burojë, nën masa të ashpra të...

Kurti, bisedë telefonike me numrin 2 të qeverisë italiane: U dakordësuam që duhet zbatuar...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me situatën e krijuar ditën e sotme në veri të Kosovës. Nëpërmjet një postimi në facebook,...