29.01.2023 03:49
Home Tags Manastirliu

Tag: manastirliu

..

“Plani franko-gjerman nuk nënkupton arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi”

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka deklaruar se plani franko-gjerman është një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi, por sipas tij ende nuk...

Mjegulla pushton jugun/ Vështirësohet qarkullimi i automjeteve në aksin rrugor Tepelenë–Gjirokastër–Kakavijë

Disa akse rrugore në jug të vendit janë pothuajse të paqarkuellueshme, për shkak të prezencës së mjegullës dhe kushteve të këqija atmosferike. Automjetet që kalojnë...

Eurodeputeti Mandl: Serbia qartazi ka një ideologji urrejtjeje ndaj Kosovës

“Evropianët nuk janë në gjendje të ndihmojmë plotësisht veten, përsëri kemi nevojë për ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës”. Kështu është shprehur eurodeputeti Lukas...

Pas tankeve, Ukraina kërkon raketa me rreze të gjatë veprimi për të ndalur terrorin...

Ukraina ka nevojë për raketa me rreze të gjatë veprimi për të ndalur terrorin rus. Këtë e thotë Presidenti Volodimir Zelenski, i cili thekson...

CR7 kthehet në Evropë, Ronaldo nuk do ta mbyllë karrierën në Arabinë Saudite

Pesë herë fituesi i Topit të Artë dhe golashënuesi rekord i të gjitha kohërave i Real Madridit, Kristiano Ronaldo nuk do ta mbyllë karrierën...

Nisin punimet për poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi

Kanë nisur punimet për poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë këtë të diel pamje nga...

Barbaria e akuzave të ndresjellta dhe urrejtja qytetare!

Nga Agron Gjekmarkaj Nuk ka një vend të dytë në Europë që ta ketë zhvleftesuar fjalen politike aq sa vendi ynë. Dendesia e akuzave ka...

Këto 3 shenja të horoskopit kinez do të bëhen të pasura këtë vit!

Çdo cikël fillon gjithmonë me miun dhe përfundon me derrin dhe 2023 sipas astrologjisë kineze është viti i lepurit. Çfarë simbolizon viti i lepurit: Lepuri fsheh...

Sanksionet ndaj Rusisë / A janë efikase masat ekonomike të perëndimit ndaj Moskës?

Ndërsa lufta ruso-ukrainase po bën një vit, intensiteti i saj i vazhdueshëm ngre shqetësimin midis politikëbërësve të ndryshëm në SHBA dhe Evropën Perëndimore nëse...

FOTOT: Georgina heq shaminë dhe feston ditëlindjen e saj të parë në Arabinë Saudite...

Georgina Rodriguez ka ndryshuar pothuajse të gjithë jetën e saj për hir të Cristiano Ronaldos, pas transferimit të tij në Al Nasr, ku familja...