09.12.2022 11:36
Home Tags LSI

Tag: LSI

Edi Rama në Forumin e TRT: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të...

Kryeministri Edi Rama ka folur në Forumin Ndërkombëtar të TRT duke thënë se kancelarja Merkel i hapi derën emigrantëve në Gjermani por sipas tij,...

SHBA njofton sanksione të reja amerikane kundër Rusisë për përdorimin e dronëve të Iranit

SHBA pritet të shpallë sot një paketë të re sanksionesh kundër Rusisë dhe Kinës, kjo për shkak të përdorimit të dronëve të blera në...

3 shenjat më të qeta të Horoskopit që mund t’ju relaksojnë menjëherë

Mund të jetë kënaqësi të jesh pranë njerëzve që janë pak të egër, por është gjithashtu mirë të shoqërohesh me dikë që është një...

Ambasadori gjerman në Kosovë kërkon shtyrjen e datës së zgjedhjeve të 18 dhjetorit

Gjermania është kundër datës së caktuar për zgjedhjet në pjesën veriore të Mitrovicës. Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rodhe mbështet atë që kanë thënë...

Sulmoi me grusht Berishën, Gert Shehu njihet sot me masën e arrestit

Gert Shehu, 31-vjeçari i cili sulmoi fizikisht kreun e Rithemelimit Sali Berisha, pritet të dalë sot para gjykatës për t’u njohur me masën e...

Disa zona të Francës mbesin pa energji elektrike, shkak një defekt në transformatorin ‘Enedis’

Shumë lagje në kryeqytetin e Francës, Paris, kanë mbetur në errësirë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike për shkak të një defekti në...

KE publikon raportin për Shqipërinë: Hapa pozitive në fushën e migracionit dhe sigurisë! Përmirësim...

Shqipëria ka pasur një përmirësim në fushën e migracioni, azilit dhe bashkëpunimit në riparim. Në raportin e 5-stë të Komisionit Evropian pasqyrohet ecuria pozitive...

Çiljeta Xhilaga shtatzënë për herë të dytë?

Këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga është prej vitesh në një lidhje me portierin, Alban Hoxha. Ata jetojnë së bashku me dy djemtë që kanë...

2023 do të jetë një vit plot lajme dhe surpriza për 3 shenjat e...

Viti që vjen premton të jetë plot lajme dhe shumë eksperienca të bukura për disa shenja të zodiakut në veçanti. Me siguri kjo listë...

Kryeministri Rama në Stamboll, takon presidentin Erdogan! I pranishëm në TRT World Forum, do...

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Turqi për të marrë pjesë në TRT World Forum. Në fotografitë e publikuara në Facebook shfaqet pranë presidentit...