30.06.2022 01:07
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

Ndalimi i qeseve njëpërdorimëshe, nis nesër vendosja e gjobave për shkelësit

Nga dita e nesërme, më 1 korrik do të nisë ndëshkimi me gjobë për operatorët ekonomike dhe qytetarët që mbajnë qese njëpërdorimëshe në territorin...

“Borde fashiste”/ Ministrja Ibrahimaj: Pa krijimin e tyre do kishin çmime më të larta...

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj ka thënë se nëse nuk do të ishte ngritur Bordi i Transparencës, shqiptarët do të kishin çmime...

Kosova refuzon kushtet shtesë për liberalizimin/ Vjosa Osmani: Rast i paprecedentë nga BE

Shtimi i kushteve për liberalizimin e vizave është diçka e papranueshme, ka deklaruar Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Ajo ka nënvizuar para përfaqësuesve të BE...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s/ Rama ‘nuk i ndahet’ Macron dhe liderëve...

Ka nisur dita e dytë e Samitit të NATO-s që po mbahet në Madrid. Kryeministri Rama ka publikuar pamjet në rrjetet sociale dhe tregon se...

Kryeministri britanik Boris Johnson: Nuk do lejojmë që Ballkani të bëhet shesh lojërash për...

Britania e Madhe do të dërgojë ekspertë ushtarakë në Bosnje-Hercegovinë për të kundërshtuar ndikimin rus si dhe “për të forcuar misionin e NATO-s, dhe...

Miratohet me 7 korrik! Taulant Balla depoziton rezolutën për Srebrenicën

Rezoluta kundër gjenocidit serb në Srebrenicë është depozituar sot në Kuvend nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla dhe pritet të...

“Nuk bëhet politikë në kohë krize”, Gjylameti thirrje pozitës: Ndajeni mendjen, për kë jeni...

Deputetja socialiste Blerina Gjylamenti u ka bërë thirrje kolegëve të opozitës që të votojnë aktin normativ për kompensimin e çmimeve për disa materiale ndërtimi. Nga...

A do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut? Bardhi i përgjigjet Berishës:...

Edhe deputeti Gazment Bardhi, është kundër protestave të organizuara nga Sali Berisha. Bardhi në një prononcim për mediat para se të hynte në seancë...

Xhaferaj nuk i bashkohet Berishës: 7 korriku, jo për qytetarët, por për probleme personale

Deputeti i PD, Ferdinand Xhaferaj bën me dije se nuk do të jetë i pranishëm në protestën e 7 korrikut të thirrur nga ish...

Dyqane, apartamente e lokal/ I dënuar në Itali për prostitucion, prokuroria kërkon sekuestrimin e...

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë kërkon konfiskimin e pasurive të shtetasit F.A. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë ka përfunduar...