29.11.2022 02:04
Home Tags Kunder mbylljes

Tag: kunder mbylljes

Qeveria gjermane mbron planin për të lehtësuar rregullat e shtetësisë

Qeveria gjermane mbrojti të hënën planet për të lehtësuar marrjen e shtetësisë, duke kundërshtuar ankesat si nga brenda koalicionit qeverisës edhe nga opozita, se...

Fati yt/ Horoskopi 29 nëntor 2022

Dashi Sot mund të jeni në një gjendje reflektuese dhe medituese. Ju mund të mendoni për çështje të zakonshme, të tilla si për të rritur...

Qiellgërvishtësja më e lartë në botë vishet me flamurin kuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi. Burj Khalifa në Dubai është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar mbrëmjen e sotme ...

Berisha, protestë anti-BE më 6 dhjetor. Po specialët e Macron dhe Scholz i...

Nga Jakin Marena/ Sali Berisha është shprehur më se i vendosur për të bërë protestën e tij më 6 dhjetor, pikërisht ditën kur në Tiranë...

Shkencëtarët modifikojnë gjenetikisht një bimë duhani për të prodhuar kokainë në gjethet e saj

Një bimë e ngjashme me duhanin e quajtur Nicotiana benthamiana është modifikuar gjenetikisht për të prodhuar kokainë në gjethet e saj. ...

Covid-19 – 13% e të rriturve mbi 45 vjeç përjetuan për herë të parë...

Pandemia ka pasur një ndikim serioz në shëndetin mendor të njerëzve, sipas një studiminga Universiteti i Torontos (Kanada). Studimi tregon se 12.9% e të rriturve...

Dua Lipa tregon nëse do të martohet më një djalë nga Shqipëria

Pasi mori pasaportën shqiptare, këngëtarja Dua Lipa është pyetur nëse tashmë do të marrë dhe një burrë shqiptar. Në një konferencë për shtyp pak para...

“6 Dhjetori”, mrekullia e Ramës dhe fati i Berishës

Nga Ben Andoni Prej ditës që u bë e njohur data 6 Dhjetor, si kohë-mbledhja e Samitit evropian në Tiranë, llambat e Berishës u ndezën...

Florian Marku dhe bashkëshortja prindër për herë të dytë, zbulohet gjinia e bebit

Kampioni shqiptar i boksit, Florian Marku do të bëhet baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij, Eirini është në pritje të ëmbël. Lajmin e...

Presidenti gjerman, mesazh para vizitës në Shqipëri: Nëse bëjnë progres në vendin e tyre,...

Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier para vizitës në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut ka dhënë mesazhin se nëse bëjnë progres në vendin e...