10.08.2022 09:09
Home Tags Kreshnik Spahiu

Tag: Kreshnik Spahiu

“Ai, do bëj sikur”

Talinanët me kollare

2 shenjat e horoskopit që janë të lindura plot me fat

“Është me fat, jo me inat” këto janë 2 shenjat e horoskopit që kanë lindur me këmishë. Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e...

Parashikimi i motit, kthjellime dhe vranësira

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Këto vranësira...

Udhëzimi/ U hiqet e drejta Bashkive! Ja si do bëhet vjelja e taksave nga...

Për Bashkitë, të cilat nuk e kanë kryer funksionin e tyre për vjeljen e taksave, “në ndihmë” do u vijë qeverisja vendore! Me anë...

Sekretari organizativ i Berishës: Kjo qeveri duhet të arrestohet, nga shtatori PD aksion ballor...

Klevis Balliu thotë se qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama nuk duhet të shkarkohet, por të arrestohet dhe ka arsye të shumta për...

‘Nuk kam bërë asgjë për t’i merituar’, 30-vjeçarja refuzon trashëgiminë 4 miliardë euroshe

Marlene Engelhorn, 30-vjeçe habiti gjithë botën me veprimin e saj, ku hoqi dorë nga një trashëgimi prej 4 miliardë dollarësh. Paratë do t'i jepeshin...

Regjistrimi i tokave bujqësore, Artan Lame: Tani kemi një ligj që na jep mundësinë...

Banorët e fshatit Pilur të Himarës do të kenë mundësinë që të regjistrojnë tokat bujqësore. Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame sqaroi procedurat...

Kontrolli i FBI-së/ Reagon Nensi Pelosi: Askush nuk është mbi ligjin, as Donald Trump

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ka reaguar mbi kontrollin e FBI-së në resortin Mar-a-Lago të ish-presidentit Donald Trump në Florida. Pelosi është shprehur...

Mero Baze: Përse nuk ngjit çifti Berisha – Meta?

Dështimi i protestës së fundit i paralajmëruar me aq bujë nga Sali Berisha dhe Ilir Meta, vlen më shumë për të kuptuar krizën e...

“Bukuroshja e fjetur”, Georgina Rodrigez ndan foton e rrallë të vajzës së saj

Prej më shumë se tre muajsh futbollisti Kristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Xheorzhina Rodrigez mirëpritën në jetë vajzën e tyre Esmeralda. Më 18 prill...

Çfarë ndodh me motin ditën e mërkurë? Ulje temperaturash dhe stuhi shiu

Ditën e mërkurë vendi do të ndikohet nga relativisht të njëjta kushte atmosferike. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës...