31.03.2023 11:10
Home Tags Kosova

Tag: Kosova

..

Nënshkruhet Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Bullgarisë, Rama: Garanton të kushtet për...

Është nënshkruar marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Bullgarisë. "Nënshkruhet Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Bullgarisë. *Shqipëria shënon një tjetër sukses...

Ligji për hapjen e dosjeve, Balla i hapur për bashkëpunim me Alibeajn: Propozimi i...

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla është i hapur për bashkëpunim me Enkelejd Alibejn për ligjin e hapjes së dosjeve. “Kush ka qenë...

Të godasësh qiellin me dy gishta

Nga Klevis Bakillari Shpeshherë shoqëria shqiptare është konsideruar e pastrukturuar. Jepen argumenta si: kushtëzimi në përshtashmëri për mbijetesë ndaj invazioneve ndër shekuj, përplasjet...

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar

Një 73-vjeçar në Tropojë është vënë në pranga pasi iu gjet një kallashnikov pa leje në banesë. Bëhet fjalë për Demush Hajdarajn, 73-vjeç i cili...

Paditi KQZ-në dhe kërkoi shfuqizimin e regjistrimit të koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ në zgjedhjet e...

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor ka rrëzuar ankimimin e bërë nga Partia Demokratike e drejtuar nga kryetari i Komanduar Enkelejd Alibeaj. PD përmes Indrit Sefës kërkoi...

Shpenzoi 52 milionë euro, Liverpool humbet mesfushorin me parametra zero

Liverpool dhe Naby Keita do të ndajnë rrugët në fundin e sezonit, me klubin qe ka konfirmuar “divorcin”. Drejtuesit e ” The Reds” nuk i...

“Produksioni e fshehu”, rrëfehet kanadezi Kevin Jacobs, tregon dhuratën që i ka dërguar Luizit

Kevin Jacobs është mjaft aktiv në rrjetet sociale që pas numrit të madh të ndjekësve që fitoi pasi Luiz Ejlli e përmendi në “Big...

Lëndohet Ibrahimovic, pritet të mungojë një muaj

Sulmuesi i AC Milan, Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një tjetër lëndim që pritet ta mbaje jashtë fushës së fushës së gjelbër për disa javë. 41-vjeçari...

Turqia ratifikon aplikimin e Finlandës për anëtarësim në NATO

Finlanda do të bëhet anëtarja më e re e NATO-s, pasi Parlamenti i Turqisë, ka votuar për të ratifikuar anëtarësimin e saj në aleancën...

Donald Trump i pari president në SHBA i vënë nën akuzë penale, demokratët: Askush...

Presidenti i SHBA Joe Biden nuk ka komentuar aktakuzën e paraardhësit të tij dhe ka pasur pak përgjigje zyrtare nga Komiteti Kombëtar Demokratik. Por disa...