06.02.2023 07:33
Home Tags Jordania

Tag: Jordania

..

VIDEO: Fenomeni i pashpjegueshëm: ç’ndodhi në qiellin turk gjatë lëkundjeve të tërmetit?

Fenomenet e çuditshme në qiellin mbi Turqinë u shfaqën pikërisht në momentin që zona u godit nga një tërmet me magnitudë 7.4 ballë Gjeofizikantët dhe...

“100 sekonda lëkundje me rreze 400 km”, sizmiologu britanik: Mund të ketë tërmete të...

Një sizmolog britanik ka paralajmëruar se Turqia dhe Siria mund të përballen me mijëra pasgoditje tërmeti gjatë javëve apo muajve të ardhshëm. Duke folur për...

Berisha gjithë inatin e ka me SHBA për ‘non gratën’, jo me Ramën e...

Nga Jakin Marena Askush të mos mendojë se Sali Berisha po shqetësohet për rezultatin e opozitës në zgjedhjet për pushtetin vendor që zhvillohen më 14...

Shenjat e zodiakut të renditura sipas asaj se sa argëtuese

A keni menduar ndonjëherë se çfarë i bën njerëzit të kënaqen me to? Sipas disave, kjo është shenjë e tyre e horoskopit! A doni...

10 tërmetet më të fuqishëm në 100 vitet e fundit! Tërmeti më i fortë...

Përmasat e tërmetit shkatërrues të këtij 6 shkurti, na kthejnë pas në kohë, kur të paktën 12 tërmete në kohë të ndryshme, kanë lënë...

E pabesueshme, shikoni sa shumë është ulur çmimi i Big Brother, shokohen banorët

Çmimi i Big Brother nuk është më 100 mijë euro. Nga dita në ditë çmimi i madh është ulur pasi banorët kanë thyer rregullat....

Tërmeti me qindra viktima në kufirin Turqi-Siri/ Niset nga Shqipëria ekipi me mjekë dhe...

Një mision ndihme nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë, dhe Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile me 53 personel mjekësor, specialistë të kërkim-shpëtimit si dhe...

Kurti pranon planin franko-gjerman për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë me dije sot se do të pranojë propozimin franko-gjerman për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi. Pas një takimi...

Dyshime për prapaskena për largimin e Efit? Nga gafa e Arbanës, ultimatumi sekret i...

Largimi i papritur i Efit në mbrëmjen e së shtunës së kaluar ka trazuar ujërat brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Favori që...

Dëshmitarja misterioze/ Avokati çon në Apel fakte të reja: Vjedhja e floririt në Krrabë...

Drejtësia re ende nuk po merr iniciativën për të hetuar pasuritë e politikanëve të lartë në Shqipëri edhe kur mbi ta ka denoncime konkrete....