06.02.2023 09:16
Home Tags Intifadas

Tag: Intifadas

..

Greqia dhe Shqipëria bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e parë ndërkufitar të lumit “Vjosa”...

Jamarbër Malltezi, ‘ambjentalisti’ i papunë që u bë miliarder falë vjehrrit: 35 pasuri të...

Ndërsa Sali Berisha ka thirrur në 11 shkurt një protestë kundër korrupsionit të pretenduar, dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi, ‘noton’ në luks dhe në...

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 7 Shkurt 2023

Dashi Sektori i dashurisë për çiftet do jete i favorizuar nga planetët. Lidhja juaj do jete me e qëndrueshme dhe ju do ndiheni mire pranë...

Ibrahim Rugovën nuk e përbuzi Erjon Velijaj – ne e shpallëm tradhtar atë

Shkruan: Vehbi Kajtazi Ibrahim Rugovën e kanë shpallur tradhtar në Kosovë! Kush tjetër pos Hashim Thaçit dhe ndjekësve te tij. Ibrahim Rugovën, e kanë lënë...

“Para hienave, vijnë luanët”: Mesazhi i Efit pas daljes nga BBV!

Efi Dhedhes ka reaguar për herë të parë pas eliminimit në Big Brother Vip Albania. Përmes një postimi në Instragram Efi shkruan se ka hyrë...

E gjeni dot? Doni apo s’doni ju, kjo është shenja më e zgjuar e...

Ekzistojnë lloje të ndryshme të inteligjencës – disa janë të lindura, dhe disa i fitojmë gjatë jetës. Disa njerëz instinktivisht dinë të reagojnë në situata...

“Mund të luaja me Barcelonën, por i bëra nder Puyol”, ish-kapiteni i Interit zbulon...

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

LAJMI I FUNDIT/ Deklarata e papritur nga Zhaklina: Burri Oltës kërkon të më shantazhoj...

Në një video mesazh i cili duket qart se është marr nga WhatsApp dhe me zerin e opinionistes se “Big Brother Albania Vip 2”...

Albini mund të ndjehet i dorzuar, por Kosova duhet të ndjehet e fituar

Mero Baze Kryeministri i Kosovës Albin Kurti pranoi publikisht se e pranon planin franko gjerman duke e konsideruar atë një bazë për të çuar më...

Video: Fenomeni i pashpjegueshëm: ç’ndodhi në qiellin turk gjatë lëkundjeve të tërmetit?

Fenomenet e çuditshme në qiellin mbi Turqinë u shfaqën pikërisht në momentin që zona u godit nga një tërmet me magnitudë 7.4 ballë. Gjeofizikantët dhe...