09.12.2022 11:02
Home Tags Inspektim

Tag: inspektim

Disa zona të Francës mbesin pa energji elektrike, shkak një defekt në transformatorin ‘Enedis’

Shumë lagje në kryeqytetin e Francës, Paris, kanë mbetur në errësirë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike për shkak të një defekti në...

KE publikon raportin për Shqipërinë: Hapa pozitive në fushën e migracionit dhe sigurisë! Përmirësim...

Shqipëria ka pasur një përmirësim në fushën e migracioni, azilit dhe bashkëpunimit në riparim. Në raportin e 5-stë të Komisionit Evropian pasqyrohet ecuria pozitive...

Çiljeta Xhilaga shtatzënë për herë të dytë?

Këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga është prej vitesh në një lidhje me portierin, Alban Hoxha. Ata jetojnë së bashku me dy djemtë që kanë...

2023 do të jetë një vit plot lajme dhe surpriza për 3 shenjat e...

Viti që vjen premton të jetë plot lajme dhe shumë eksperienca të bukura për disa shenja të zodiakut në veçanti. Me siguri kjo listë...

Kryeministri Rama në Stamboll, takon presidentin Erdogan! I pranishëm në TRT World Forum, do...

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Turqi për të marrë pjesë në TRT World Forum. Në fotografitë e publikuara në Facebook shfaqet pranë presidentit...

Tirana përmbyll vitin si metropoli i rinisë, Kushi për të rinjtë: Të largojmë gjuhën...

Tirana përmbylli vitin si Kryeqyteti Evropian i Rinisë me një ceremoni festive. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi gjatë fjalës së saj në...

Putin akuza Perëndimit: Po rrit rrezikun një e konflikti

Presidenti rus Vladimir Putin ka pohuar se dëshira e Perëndimit për të ruajtur dominimin e saj në skenën botërore është fajtore për rritjen e...

Rusi, zjarr në një qendër tregtare pranë Moskës, një i vdekur

Një person ka vdekur në një zjarr që shpërtheu mëngjesin e sotëm në qendrën e madhe tregtare Mega Khimki, në periferi veriperëndimore të Moskës,...

Britania, Italia dhe Japonia nisin punën për krijimin e një aeroplani luftarak të gjeneratës...

Kryeministri britanik, Rishi Sunak, ka thënë se Britania do të bashkëpunojë me Italinë dhe Japoninë për të ndërtuar një aeroplan luftarak të gjeneratës së...

‘Më e keqja nuk ka ardhur ende’, ‘Mallkimi’ i inflacionit të lartë! Si po...

Globalisht, njerëzit po përjetojnë inflacion në nivele që nuk shihen për dekada pasi çmimet rriten për gjërat thelbësore si ushqimi, ngrohja, transporti dhe akomodimi....