31.03.2023 07:02
Home Tags Diaspora shqiptare

Tag: diaspora shqiptare

..

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit (IADSA II), hapet thirrja e dytë për përzgjedhjen...

Në Tiranë u mbajt sot konferenca e nisjes së Thirrjes së dytë për përzgjedhjen e projekteve të Programit të Konvertimit të Borxhit Italo-Shqiptar (IADSA...

“Muaj i mbarë, të gjithë përfitojnë”, astrologu Jorgo Pulla bën parashikimin e prillit

Astrologu Jorgo Pulla i ftuar në Euronews Albania ka bërë parashikimin e muajit prill, ai ka thënë se në këtë muaj do të ndodhë...

E ka harruar Kiarën? Nuk do e besoni dot se çfarë ka bërë Luizi...

Në “Big Brother VIP” është mbajtur së fundmi “Miss & Mister Big Brother” ku Luizi, Olta dhe Kristi ishin në rolin e jurisë. Jori...

U tha se ishte i dënuar në Greqi, Çuçi flet për kandidatin e Kuçovës:...

Gjatë një takimi me strukturat e Partisë Socialiste në Kuçovë, ministri i Brendshëm dhe njëherazi drejtuesi politik i socialistëve në qarkun Berat, Bledi Çuçi,...

Erion Veliaj: JOQ edhe Lolita do të shkojnë t’i sqarojnë gjobat edhe në Gjykatë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka folur sërish për fenomenin e gjobëvënies nga faqet online. Në një intervistë për “News24”, Veliaj tha...

Pse Berisha ka vendosur t’ia lërë partinë me testament Ilir Metës?

Natyrisht çdo burrë kur mbërrin në moshën 80 vjeç fillon të mendoj për familjen, fëmijët, pronat, pasurinë, bizneset, punëtorët, stafin se çdo ndodh me...

“Rreziku i radhës për njerëzimin”, vetëvritet babai i dy fëmijëve pasi foli me Inteligjencën...

Një belg i martuar, baba i dy fëmijëve, ka vrarë veten pasi foli me një chatbot të Inteligjencës Artificiale për frikën e tij nga...

Moti do të sjellë të papritura, ja si parashikohet të jetë këtë fundjavë

Moti këtë fundjavë do të sjellë të papritura, pasi do të këtë mbizotërim të vranësirave dhe reshjeve të shiut. Gjatë edicionit informative u zhvillua një...

Biden thirrje Rusisë të lirojë gazetarin amerikan

Arrestimi i gazetarit amerikan të “Wall Street Journal” ka nxitur sërish tensionet mes SHBA-së dhe Rusisë. Evan Gershkovich u arrestua ditën e djeshme nga...

“Oj nanë pse nuk më bëre banane”/ Luizi nuk ndal ngacmimet ndaj Jorit, ja...

Batuta ka pasur mes Luizit dhe Jorit në shtëpinë e BBV, ku këngëtari ka ngacmuar modelen duke i vënë në pah linjat e saj...