09.12.2022 10:05
Home Tags Bregu Perëndimor

Tag: Bregu Perëndimor

Putin akuza Perëndimit: Po rrit rrezikun një e konflikti

Presidenti rus Vladimir Putin ka pohuar se dëshira e Perëndimit për të ruajtur dominimin e saj në skenën botërore është fajtore për rritjen e...

Rusi, zjarr në një qendër tregtare pranë Moskës, një i vdekur

Një person ka vdekur në një zjarr që shpërtheu mëngjesin e sotëm në qendrën e madhe tregtare Mega Khimki, në periferi veriperëndimore të Moskës,...

Britania, Italia dhe Japonia nisin punën për krijimin e një aeroplani luftarak të gjeneratës...

Kryeministri britanik, Rishi Sunak, ka thënë se Britania do të bashkëpunojë me Italinë dhe Japoninë për të ndërtuar një aeroplan luftarak të gjeneratës së...

‘Më e keqja nuk ka ardhur ende’, ‘Mallkimi’ i inflacionit të lartë! Si po...

Globalisht, njerëzit po përjetojnë inflacion në nivele që nuk shihen për dekada pasi çmimet rriten për gjërat thelbësore si ushqimi, ngrohja, transporti dhe akomodimi....

Tension në veri të Kosovës, dy gazetarë sulmohen nga persona të maskuar

Producenti Valdet Salihu dhe gazetarja Shkodrane Dakaj janë sulmuar nga persona të maskuar teksa po udhëtonin me makinë. Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri,...

Pele kontakton me Mbappe nga spitali: Jam i lumtur të shoh duke thyer një...

Legjendari Pele ka më shumë se një javë që po trajtohet në spital për shkak të një infeksioni në mushkëri të rënduar nga Covid,...

Sulm i armatosur në Zveçan, plagoset një polic në veriun e Kosovës

Policia e Kosovës tha se një pjesëtar i saj është plagosur lehtë në një sulm i armatosur në veriun e vendit të banuar me...

Fatos Klosi: Berisha korri atë që mbolli! I ka rrahur të gjithë nga Ndre...

Në emisionin “Shqip” në Dritare Tv, i ftuar në bisedë me Dritan Hilën ishte i ftuar Fatos Klosi. Biseda në pjesën e parë është ndalur...

Horoskopi për sot 9 dhjetor

Dashi Një sipërmarrje komunitare mund të vazhdojë falë mbështetjes së një bamirësi bujar. Një ngjarje në të cilën merrni pjesë është ajo që do ta...

Vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Territori shqiptar mbetet në mbizotërimin e vranësirave të shumta në pothuajse gjithë ditën e premte, ku pritet që më të fokusuara vranësirat të jenë...