04.06.2023 04:19
Home Tags Bizneset

Tag: bizneset

..

Ndoshta këto 7 gabime po ju pengojnë të gjeni shpirtin binjak

Ata që besojnë në dashuri e dinë, të gjesh një shpirt binjak është dëshira më e madhe e të gjithëve. Por çfarë tregon një...

Një lloj i ri lufte botërore

Retorika nuk e shmang përplasjen totale. Në betejën cfilitëse Ukraina do t’i ezaurojë e para forcat. Rusia është në kërkim të vetëvendosjes kombëtare të...

Horoskopi javor sipas Paolo Fox ( 5 – 11 Qershor 2023)

DASHI: Një javë mjaft e këndshme po nis për ju. Për sa i përket dashurisë dhe punës, situata do të jetë paksa e paqëndrueshme,...

Spektakli i muzikës elektronike mbledh të rinjtë nga e gjithë bota në Shëngjin! Festivali...

Ediconi i 4 i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikes Elektronike UNUM ka mbledhur në Shëngjin mijëra të rinj shqiptarë e të huaj i janë bashkuar...

Ftesa në Kombëtare, Seferi e shpërblen me gol

Vorskla Poltava e mbylli 1-0 në avantazh pjesën e parë kundër Shakhtar Donetsk, sfidë e vlefshme për javën e 30-të në kampionatin e futbollit...

Kompanitë ajrore: Të gatshme të shmangim kaosin e vitit të kaluar në udhëtime

Kompanitë ajrore kanë thënë të dielën se i kanë bërë përgatitjet për të shmangur përsëritjen e kaosit të shkaktuar në udhëtime, vitin e kaluar. Megjithatë,...

Enver Hoxha dhe ‘Thesaret e Kombit’

Nga Hasan Bello/ Në diskursin publik të E. Hoxhës dhe regjimit komunist nuk ka ndodhur asnjëherë që të vlerësohet diçka nga periudha e Zogut. Përkundrazi,...

Trajneri i ri i PSG, ish-trajneri i Barcelonës “parakalon” Mourinhon në listën e francezëve

Paris Saint-Germain fitoi titullin për të 11-tën herë në historinë e Ligue 1, por edhe këtë sezon dështimi në Champions League la një “shije...

Zyrtare! Një president nga Estonia për herë të parë në Shqipëri, datat e vizitës

Me ftesë të Presidentit Bajram Begaj, më 7-9 qershor 2023, viziton Shqipërinë, Presidenti i Republikës së Estonisë, Alar Karis. Kjo është vizita e parë...

Humbi mundësinë për t’u ringjitur në Serinë A, Buffon nuk i mban lotët

Gianluigi Buffon dhe Parma humbën të shtunën mbrëma mundësinë për t’u rikthyer në Serie A. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Ennio Tardini” përballë Cagliarit...