30.01.2023 01:32
Home Tags Australi

Tag: Australi

..

Belind Këlliçi s’ka diplomë të shkollës së mesme dhe e pranon vetë: Nga 5...

Belind Këlliçi, kandidati i Sali Berishës për Bashkinë e Tiranës, ka pranuar me gojën e tij se nuk e ka përfunduar të plotë gjimnazin....

‘Një javë intensive me shumë zhvillime’, parashikimi i yjeve sipas astrologut Jorgo Pulla: Ja...

Edhe pse muaji Shkurt është një muaj më i shkurtër, në aspektin astrologjik do të jetë më i gjatë në çështjet që do të...

“Të zhduk me një raketë” – Sa i vërtetë ishte kërcënimi i Putin ndaj...

sh-kryeministri britanik, Boris Johnson ka bërë një rrëfim të jashtëzakonshëm për BBC në një dokumentar të titulluar “Putini kundër Perëndimit”. Johnson thotë se Putini...

Ironia e Bazes: Kreu i Kongresit amerikan fotografohet me një të pandehur për korrupsion...

Botuesi i gazetës Tema, Mero Baze ka komentuar një fotografi të shpërndarë nga Fatmir Mediu me Kryetarin e Kongresit Amerikan Kevin McCarthy, të cilin...

Lidhja e bujshme, flet babi i Ledian Agalliaj: Me Elhaidën nuk kam pasur asnjëherë...

Përveç se një eksperiencë speciale në jetën e saj, “Dancing With The Stars” i solli këngëtares Elhadia Dani edhe dashurinë. Ajo u dashurua me...

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Pakistan, 20 besimtarë të vrarë dhe 96...

Një shpërthim ka ndodhur në një xhami në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar, ku kanë mbetur të vdekur 20 besimtarë dhe 96 të plagosur. Një...

“Sheets”, filmi i regjizores Evi Gjoni fiton dy çmime në festivalin e Triestes

Filmi “Sheets” i regjizores Evi Gjoni fitoi në fundjavë dy çmime në Festivalin prestigjioz të Filmit në Trieste. I vendosur në dimension distopik, në...

Frikë për Zaniolo-n, tifozët e armatosur të Romës e kërcënojnë në shtëpi! Ndërhyn policia

Situata e Nicolo Zaniolos te Roma ka tejkaluar limitet. Kjo sepse tifozët ultras të ekipit po kërkojnë të hakmerren ndaj futbollistit, i cili ka...

Këto 3 shenja nuk e pranojnë lehtë refuzimin, kujdes kur i thoni “Jo”

Ata nuk e pranojnë “jo” si përgjigje dhe bëni mirë që pasi të lexoni këtë artikull ta thoni sa më pak këtë fjalë. Bëhet...

Rrëzohet avioni ushtarak F-4 Phantom në detin Jon, dy pilotët nuk janë gjetur ende....

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në ujërat detare greke. Mësohet se një avion ushtarak F-4 Phantom ka rënë në detin Jon, në zonën...