28.03.2023 10:50
Home Tags Angela Merkel

Tag: Angela Merkel

..

Të huajt dhe nomadët digjitalë “pushtojnë” Sarandën, rritet kërkesa për blerje shtëpie

Pas rritjes të kërkesës për apartamente me qira në Tiranë, tashmë nomadët dixhitalë kanë “zbuluar” një tjetër destinacion, Sarandën, por në qytetin bregdetar të...

BE do të rrisë masivisht prodhimin e municioneve që do të dërgohen në Ukrainë

Presidenti i Këshillit Evropian Charles, Michel premtoi se BE-ja do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë për aq kohë...

Turizmi solli një rekord prej 1 miliardë euro të ardhurash në 2022, nuk kursehen...

Viti 2022 ka qenë shumë i mirë për turizmin e vendit, si rrjedhojë e rritjes së ndjeshme të hyrjeve të shtetasve të huaj. Të dhënat...

Nga Ilir Alimehmeti te Silva Caka, Tedi Blushi e Jul Deda, kush janë kandidatët...

Zbardhet lista e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës. Lista kryesohet nga Ilir Alimehmeti i cili doli i dyti në...

Kim Jong Un bën thirrje për rritje të prodhimit të “materialit bërthamor”

Lideri koreanoverior, Kim Jong Un, i ka bërë thirrje shtetit të tij që të zgjerojë prodhimin e “materialeve bërthamore të shkallës së armëve” për...

Rama siguron gazetarët e Top Channel: Vazhdoni me kurajo, askush nuk ka për t’iu...

Me siguri të plotë, kryeministri Rama ka siguruar mbrëmjen e sotme në “Top Story” gazetarët e Top Channel të vazhdojnë të qetë aktivitetin e...

Jay-Z shpallet reperi më i pasur me 2.5 miliardë dollarë

Me pasurinë e tij totale që i kalon 2.5 miliardë dollarë, Jay-Z , i njohur si Sean Corey Carter, është reperi më i pasur...

Sulmi në Top Channel, reagon Arbana Osmani: Nuk gjej fjalë për të ngushëlluar 3...

Moderatorja Arbana Osmani ka reaguar për herë të parë për sulmin ndaj “Top Channel”, ku për pasojë mbeti i vrarë një person, Pal Kola,...

Paralajmërimet e Meri Shehut për javën: Ish-i trondit Peshqit, Virgjëresha kujdes nga Demi

Java e fundit e Marsit vjen me një rreshtim planetësh që do të funksionojë si një matës force për shenjat e zodiakut. Astrologia...

‘Kam 4 vite që me gruan flemë në dhoma të ndara’! Habit banori i...

Aktori i humorit, Elvis Pupa, ishte larguar nga vëmendja e mediave, duke shijuar jetën mes SHBA dhe Australisë. Por me rikthimin e tij në Big...