10.08.2022 10:05
Home Tags Amerika

Tag: Amerika

Elon Musk shet aksionet e Tesla-s për rreth 7 miliardë dollarë

Elon Musk shiti aksionet e Tesla-s me vlerë afro 7 miliardë dollarë (6.9 miliardë), sipas një dokumenti të depozituar në SEC, rregullatorin e tregut...

Pas ndarjes nga modelja ruse, Don Xhoni nis një lidhje të re (Foto)

Romanca me modelen ruse përfundoi e mesa duket Don Xhoni ka nisur tashmë një të re. Shkak i këtyre aludimeve është bërë një status...

“Nuk do të heqim dorë”, Zelenksy: Lufta nisi me Krimenë dhe duhet të përfundojë...

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky, në një adresim të vetëm pak orëve më parë, u shpreh se lufta në Ukrainë filloi me Krimenë dhe duhet...

SHBA: NATO më e bashkuar se kurrë më parë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden nënvizoi fuqizimin e NATO-s me anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në kushtet e ndryshimit të...

Depay arrin marrëveshje me Juventusin, zbulohen detajet nga kontrata që klubi ia ka ofruar...

Memphis Depay është afër transferimit te Juventusi. “Tuttosport” ka raportuar këtë të martë se sulmuesi holandez është pajtuar me kushtet e ofruara nga “Zonja e...

2 shenjat e horoskopit që janë të lindura plot me fat

“Është me fat, jo me inat” këto janë 2 shenjat e horoskopit që kanë lindur me këmishë. Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e...

Parashikimi i motit, kthjellime dhe vranësira

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Këto vranësira...

Udhëzimi/ U hiqet e drejta Bashkive! Ja si do bëhet vjelja e taksave nga...

Për Bashkitë, të cilat nuk e kanë kryer funksionin e tyre për vjeljen e taksave, “në ndihmë” do u vijë qeverisja vendore! Me anë...

Sekretari organizativ i Berishës: Kjo qeveri duhet të arrestohet, nga shtatori PD aksion ballor...

Klevis Balliu thotë se qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama nuk duhet të shkarkohet, por të arrestohet dhe ka arsye të shumta për...

‘Nuk kam bërë asgjë për t’i merituar’, 30-vjeçarja refuzon trashëgiminë 4 miliardë euroshe

Marlene Engelhorn, 30-vjeçe habiti gjithë botën me veprimin e saj, ku hoqi dorë nga një trashëgimi prej 4 miliardë dollarësh. Paratë do t'i jepeshin...