04.06.2023 12:27
Home Tags Air albania

Tag: air albania

..

Përfitimet shëndetësore të biçikletës, ja çfarë ndodh në trupin tuaj

Zoti na ka dhënë një trup të bukur me një organ të mrekullueshëm për të mbështetur kryerjen e të gjitha aktiviteteve të përditshme, zemrën. Ajo...

Merr flakë Ura e Dajlanit në Durrës, ende nuk dihet shkaku

Me stinën e verës dhe rritjen e temperaturave kanë nisur dhe zjarret në Durrës. Mesditën e kësaj të diele ka marrë fjalë Ura e Dajlanit...

Java Italiane e Kulturës/ Zhvillohet në Liqenin e Tiranës gara “Vrapo për autizmin”, Veliaj:...

Në Parkun e Liqenit Artificial u zhvillua sot gara e vrapimit “Run for Autism”, kushtuar ndërgjegjësimit për Autizmin. Gara e organizuar nga Ambasada e Italisë...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e energjisë me qymyr. “China Energy” njoftoi se ka vënë në punë...

Angli/ Ministri britanik i emigracionit nuk i ndahet shqiptarëve

Robert Jenrick, ministër emigracioni në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak duke folur për emigracionin ilegal përsëri ka marrë si shembull shqiptarët. Në një intervistë për...

Natë e vështirë në Ukrainë/ Sulmet ruse i marrin jetën vogëlushes 2-vjeçare, 22 të...

Një vajzë 2-vjeçare u vra nga një sulm ajror rus në një zonë të banuar me civilë në Dnipro të Ukrainës. Si pasojë e...

Erdogan zbulon kabinetin e ri, vetëm dy ministra nuk ndryshojnë

Menjëherë pas betimit për mandatin e tij të tretë në krye të shtetit, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka prezantuar dhe kabinetin e...

Ja çfarë ndikoi në lirimin e Saimir Tahirit, e zbulon avokati i tij

Një nga kushtet e veçanta që ka plotësuar ish-ministri Saimir Tahiri përballë gjykatës për t’u liruar është ai i babait që ka përgjegjësi prindërore...

“Fabrikat kanë sjellë rritje ekonomike dhe punësim në Tuz”/ Gjeloshaj: Me fitoren e Forumit...

Nik Gjeloshaj, kryetari i komunës se Tuzit, njëherësh drejtues i listës së Forumit Shqiptar për zgjedhjet e përgjithshme të 11 qershorit, ka vizituar fabrikat...

Nuk ndalen incidentet në veri të Kosovës, sulmohet gazetarja dhe një makinë e policisë

Nuk kanë të ndaluar incidentet në veri të Kosovës, ku qytetarët serbë, prej ditësh tashmë kundërshtojnë futjen në zyra të kryetarëve të rinj të...