28.11.2022 05:04
Home Tags Afganistan

Tag: Afganistan

e-Albania, 1.4 milionë aplikime për shërbime të ISSH gjatë 2022

Në platformën e-Albania janë shënuar rekord aplikimesh për shërbimet e ISSH-së gjatë këtij viti. Sipas e-Albania, 1.4 milionë aplikime për shërbime të ISSH janë shënuar...

Fati yt/ Horoskopi 28 nëntor 2022

Dashi Duke filluar qe sot do hyni ne nje periudhe me te qete te jetes suaj ne cift. Si ju ashtu edhe parneri do mbaje...

Messi do të transferohet në Inter Miami?

Skuadra amerikane, Inter Miami, është në prag të transferimit të Lionel Messi-t. Shtatë herë fituesi i Topit të Artë ishte i lidhur me një rikthim...

Rama ndan pamjet: Fushë-Kruja 3 vjet pas tërmetit

Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit janë modeli i ri i zhvillimit urban të qyteteve që...

Skandal i madh në futbollin turk, sulmohet shumë keq portieri

Është ndërprerë ndeshja në derbin turk mes Goztepe dhe Altay pasi portieri i këtij të fundit u godit nga një tifoz me flamurin e...

Besnikë deri në përjetësi! Me këto shenja të Horoskopit do të keni një marrëdhënie...

Nëse po kërkoni një partner tek i cili mund të mbështeteni dhe të besoni, horoskopi mund t’ju ndihmojë për këtë. Shenjat e mëposhtme konsiderohen...

EPP: Më shumë solidaritet për refugjatët ukrainas

Lideri i Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Parlamentin Evropian, Manfred Weber, bën thirrje për më shumë solidaritet evropian në akomodimin e refugjatëve ukrainas. ”Nëse më...

Katër gola dhe spektakël në “Khalifa International”, Kroacia dërgon në shtëpi Kanadanë

Kroacia ka regjistruar një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në Kupën e Botës duke e mposhtur Kanadën me rezultat 4-1 të dielën në Khalifa International...

Mori pushtetin në vitin 1979, presidenti më jetëgjatë në botë fiton mandatin e gjashtë

Presidenti më jetëgjatë në botë ka fituar mandatin e gjashtë në Guinenë Ekuatoriale, duke vazhduar të kryesojë regjimin e tij autoritar. Teodoro Obiang Nguema Mbasogo,...

Ndryshe nga një vit më parë! Shenjat e Horoskopit që do të kenë dimrin...

Na ndajnë vetëm disa ditë nga dimri dhe surpriza të shumta na presin. Sipas astrologëve, kjo stinë do të ketë shumë ndryshime për disa...