04.06.2023 12:12
Home Tags Aeroporti i Kukesit

Tag: Aeroporti i Kukesit

..

Merr flakë Ura e Dajlanit në Durrës, ende nuk dihet shkaku

Me stinën e verës dhe rritjen e temperaturave kanë nisur dhe zjarret në Durrës. Mesditën e kësaj të diele ka marrë fjalë Ura e Dajlanit...

Java Italiane e Kulturës/ Zhvillohet në Liqenin e Tiranës gara “Vrapo për autizmin”, Veliaj:...

Në Parkun e Liqenit Artificial u zhvillua sot gara e vrapimit “Run for Autism”, kushtuar ndërgjegjësimit për Autizmin. Gara e organizuar nga Ambasada e Italisë...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e...

Nis projekti më i madh të Azisë për përthithjen e karbonit në sektorin e energjisë me qymyr. “China Energy” njoftoi se ka vënë në punë...

Angli/ Ministri britanik i emigracionit nuk i ndahet shqiptarëve

Robert Jenrick, ministër emigracioni në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak duke folur për emigracionin ilegal përsëri ka marrë si shembull shqiptarët. Në një intervistë për...

Natë e vështirë në Ukrainë/ Sulmet ruse i marrin jetën vogëlushes 2-vjeçare, 22 të...

Një vajzë 2-vjeçare u vra nga një sulm ajror rus në një zonë të banuar me civilë në Dnipro të Ukrainës. Si pasojë e...

Erdogan zbulon kabinetin e ri, vetëm dy ministra nuk ndryshojnë

Menjëherë pas betimit për mandatin e tij të tretë në krye të shtetit, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka prezantuar dhe kabinetin e...

Ja çfarë ndikoi në lirimin e Saimir Tahirit, e zbulon avokati i tij

Një nga kushtet e veçanta që ka plotësuar ish-ministri Saimir Tahiri përballë gjykatës për t’u liruar është ai i babait që ka përgjegjësi prindërore...

“Fabrikat kanë sjellë rritje ekonomike dhe punësim në Tuz”/ Gjeloshaj: Me fitoren e Forumit...

Nik Gjeloshaj, kryetari i komunës se Tuzit, njëherësh drejtues i listës së Forumit Shqiptar për zgjedhjet e përgjithshme të 11 qershorit, ka vizituar fabrikat...

Nuk ndalen incidentet në veri të Kosovës, sulmohet gazetarja dhe një makinë e policisë

Nuk kanë të ndaluar incidentet në veri të Kosovës, ku qytetarët serbë, prej ditësh tashmë kundërshtojnë futjen në zyra të kryetarëve të rinj të...

Deutsche Welle: Shqipëria dhe Turqia me çmimet më të ulëta për pushimet verore

Ku janë pushimet verore më të lira në Evropë për gjermanët dhe ku janë më të shtrenjtat? Ku qëndron Shqipëria? Pushimet vjetore në jug të...