08.06.2023 03:12
Home ZGJEDHJET

ZGJEDHJET

..

’14 maji’/ KQZ ‘certifikon’ rezultatin për kryebashkiakë dhe këshilltarë vendorë në 13 bashki të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve vendore të 14 majit për kryebashkiakë të rinj të zgjedhur dhe anëtarët e këshillave bashkiakë...

Zgjedhjet e 14 majit, KQZ miraton rezultatin final për Tiranën dhe Durrësin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të dielë është mbledhur dhe ka vendosur miratimin e zgjedhjeve vendore të 14 majit. Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Statistikat e zgjedhjeve të 14 majit: Në 20 bashki të vendit kanë votuar më...

Në 14 maj gratë ishin ato që ju drejtuan në shumicë kutive të votimit, ndërsa rezulton se burrat kanë nuk kanë votuar në shumicën...

Përfundon zyrtarisht procesi i numërimit të votave, KQZ: Vetëm 3 kuti rezultojnë të parregullta

Procesi i numërimit të kutive të votimit të 14 majit, tashmë është mbyllur zyrtarisht në të gjithë vendin. Sipas KQZ, nga të gjitha kutitë e...

Këshillat Bashkiakë/ PS merr shumicën e mandateve në Vorë, Rrogozhinë dhe Kamëz! Kryeson në...

Numërimi për këshillat bashkiakë ka përfunduar në tre prej bashkive të qarkut Tiranë. Në Vorë PS ka arritur të sigurojë 13 mandate me 46.69%,...

Mbyllet numërimi në Fier, PS kryeson me 33 mandate në Këshillin Bashkiak, “Bashkë Fitojmë”...

Procesi i numërimit për Këshillin Bashkiak të Fierit ka përfunduar, ku forcë e parë politike është Partia Socialiste. Sipas rezultateve paraprake, e majta ka fituar...

Meta ‘mund’ Berishën/ Shumica e këshilltarëve në Bashkinë e Tiranës nga Partia e Lirisë

TIRANË – Ndonëse PS do të kryesojë shumicën në Këshillin Bashkiak të Tiranës, një tjetër garë duket të jetë ajo mes koalicionit “Bashkë Fitojme” Nga...

Mbyllet numërimi për këshillin bashkiak në Shkodër, PS dhe PSD marrin shumicën dërrmuese

Partia Socialiste dominon edhe në këshillin bashkiak të Shkodrës. Edhe në këtë qytet ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillit bashkiak. Kështu,...

Pas fitores së Benet Becit, PS merr dhe shumicën e këshillit bashkiak në Shkodër

Partia Socialiste dominon edhe në këshillin bashkiak të Shkodrës. Edhe në këtë qytet ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillit...

“Kampionët socialist”, Top 10 kandidatët më të votuar! Tërmet Peçi bën “tërmet”

Brenda fitores masive të socialistëve në këto zgjedhje, disa prej kandidatëve kanë shënuar rekorde elektorale. I pari është kryebashkiaku Veliaj, i cili në garën...