29.01.2023 04:10
Home ZGJEDHJET

ZGJEDHJET

..

Rama publikon videon: Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli shpallet Kampione e Europës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitimit të medaljes së arit të fituar nga peshëngritësja shqiptare, Evangjeli Veli, e vlefshme për Kampionatin Europian. Rama ka...

Rezultati në zgjedhje/ Spiropali: Kemi filluar një remont total të strukturave, analizë në çdo...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali mendon se PS ka marrë 77 mandate nga zgjedhjet e 25 prillit, gjithsesi ajo e...

Një rast, që tregon se gjithë kauza e PD-së për vjedhjen e zgjedhjeve është...

Deri më 25 prill në darkë, zgjedhjet për Partinë Demokratike ishin në rregull. Gjithçka ndryshoi pas 26 prillit, kur u bë e qartë që PS...

Harrohet 25 prilli: Lulzim Basha, fushatë për kryetar

Me zërat kundër tij që nuk zbehen, Lulzim Basha nisi këtë të hënë një tur në Shqipëri me elektoratin e Partisë Demokratike. Në tre...

Aleati i Bashës: Basha nuk mbledh aleatët për analizën, s’ka prova për masakrën në...

Kreu i Partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arjan Starova i cili garoi në zgjedhjet e 25 prillit nën siglën e koalicionit PD-AN, pranon humbjen e...

VIDEO/ “Me shpatë do ju presim duart”, si kërcënonte kandidati i LSI në Berat...

Një video e drejtuesit politik të LSI Berat, Ardit Çelës, është publikuar së fundmi në rrjetet sociale, ku ai dëgjohet duke kërcënuar me...

Analizë numerike: PS mori 104 mijë vota më tepër se çi duheshin për të...

Në zgjedhjet e 25, Partia Socialiste mori e vetme 768, 250 vota duke prodhuar kështu 74 mandate e duke rimarrë kështu besimin e vetme...

Analiza në qarkun Korçë: PD mori mandatin e LSI-së, PS ruan votat e 2017

Beteja e ngushtë për qarkun e Korçës mes qeverisë dhe kampit opozitar solli humbjen e LSI-së, ndërsa PS ruajti pozicionin duke mbajtur mandatin e...

Meta ka bërë thirrje për vrasje makabre. Ka goditur Parlamentin

Me nismën e mazhorancës, Kuvendi miratoi me 97 vota pro dhe 6 kundër ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta. Prittë që brenda...

“Akuzat për blerjen e votave, alibi e dobët për t’i ikur përgjegjësisë dhe hapjes...

Akuzat për vjedhje të votave në 25 prill, ish-presidenti Bujar Nishani, një nga kritikët më të fortë kundër kryedemokratit Lulzim Basha, i ka konsideruar...