06.02.2023 01:13
Home Tirana Faqe 3

Tirana

..

Veliaj: Rijetëzuam hapësira historike, si Pazari i Ri, Kalaja, Sheshi Skënderbej, që janë kthyer...

Në rubrikën javore për informimin e qytetarëve me fakte, në të cilën sot preku çështjen e identitetit historik të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj tha...

Veliaj: S’kemi dhënë asnjë leje ndërtimi në hapësirat e shpallura monumente kulture

Në pjesën e dytë të rubrikës së tij javore, ku trajton çështje të debatuara në publik, por edhe informon me fakte qytetarët, kryebashkiaku Erion...

Tre godina të reja studentore, Veliaj: “Viti 2023, viti i studentëve për Tiranën; si...

Viti 2023 do të jetë viti i studentëve për Tiranën. Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili inspektoi punimet për ndërtimin e tre godinave të reja...

79 vjet nga masakra, një segment rruge emërtohet “Dëshmorët e 4 Shkurtit”, Veliaj: “I...

Sot mbushen 79 vjet nga masakra e “4 Shkurtit” në Tiranë. Në përkujtim e nderim të viktimave të kësaj masakre, kryetari i Bashkisë së...

Veliaj me profesorë të Akademisë së Arteve në Leçe: Arti dhe kultura, mënyra më...

“Piccolo Mare”, një projekt i përbashkët artistik mes Italisë dhe Shqipërisë, ka sjellë në Tiranë në Galerinë Harabel dhe Galerinë Fab një sërë punimesh...

Veliaj inspekton punimet në shkollën e re “Bedri Llagami” në Vaqarr: “Kushte më të...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi sot punimet për ndërtimin e shkollës së re “Bedri Llagami” në Vaqarr, e cila do të...

Rritja e çmimeve të apartamenteve, Veliaj: Është me e ulët se në vendet e...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli sot edhe për rritjen e çmimeve të apartamenteve në kryeqytet. Ai thotë se kjo ka ndodhur,...

Veliaj: Gjysma e parave me të cilat blihet pronë në Tiranë, vijnë nga sistemi...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur edhe një tjetër teme që shpesh përbën debat sa i takon ndërtimeve në Tiranë, lidhur me...

Rritja e çmimeve të apartamenteve, Veliaj: Është me e ulët se në vendet e...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli sot edhe për rritjen e çmimeve të apartamenteve në kryeqytet. Ai thotë se kjo ka ndodhur,...

“Te porta numër 5”- Audioregjistrimi i “21 janarit”, dalin përgjime të reja

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në News24 audio regjistrimin e “21 janarit” ku dëgjohet komunikimi në radio i drejtuesve të gardës. “Është regjistrim nuk është...