25.09.2022 06:24
Home Tirana Faqe 2

Tirana

Kampioni i Botës pritet në Bashkinë Tiranë, Abakarov nderohet me medaljen e ‘mirënjohjes’

Kampioni i botës në mundje që nderoi Shqipërinë në Beograd Zelimkhan Abakarov është pritur sot në bashkinë e Tiranës nga kryetari Erion Veliaj. Sportistit...

Pas shkollave të reja, nis transformimi i rrugëve në çdo lagje, Veliaj: Do jetë...

Aksioni i Bashkisë së Tiranës për të transformuar infrastrukturën rrugore në çdo lagje ka nisur nga Njësia 5, në Rr. “Ndreko Rino”. Kryebashkiaku Erion...

Veliaj jep lajmin e mirë: “Në pranverë hapet Piramida; Krenar që i kemi dhënë...

Piramida e Tiranës do të hapet këtë pranverë. Lajmin e mirë e dha kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në një intervistë në...

Zgjedhjet e 2023/ Veliaj: “Në çdo moment jemi duke punuar; Kushdo që të jetë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaron se është gati që të përballet me kundërshtarët e tij politikë në zgjedhjet e ardhshme vendore....

“For Her” edicioni i ‘PriFest’ i kushtohet këtë vit Vjosa Berishës, Veliaj: I premtova...

Festivali Ndërkombëtar i Filmit “Prishtina International Film Festival” (PriFest) ka hapur mbrëmjen e djeshme edicionin e 14-të të tij në Kino Armata në Prishtinë....

Kryebashkiaku Veliaj: “Krenarë për sportistët që na sjellin medalje në Tiranë; ‘Portalet gjobëvënëse’ të...

Shqipëria ka shkëlqyer këtë vit me të paktën 3 sportistë qe kanë ngritur flamurin kombëtar duke sjellë 3 medalje ari e shumë te tjera....

Dixhitalizimi/ Erion Veliaj: Shqipëria në pararojë! ‘Tirana Ime’, projekt fantastik! Këtë vit fillon në...

Sulmet kibernetike të Iranit dhe dixhitalizimi ishin në qendër të vëmendjes të fjalës së kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në aktivitin e...

Veliaj informon Kongresin amerikan mbi sulmet kibernetike të Iranit

Veliaj ka takuar Senatorin e Texasit, John Cornyn, si dhe kongresmenet Carolyn Maloney dhe Elissa Slotkin, me të cilët ka biseduar lidhur me sfidat...

Sulmet kibernetike të Iranit, Veliaj takon anëtarin e Komitetit të Inteligjencës së Senatit amerikan

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u takua në Uashington me Senatorin e Teksasit, John Cornyn, që është njëkohësisht edhe anëtar i...

Tiranë, pranga 31-vjeçarit, shpërndante kokainë dhe mbante armë zjarri në banesë

Një 31-vjeçar ka rënë në pranga pasi shpërndante kokainë dhe mbante armë zjarri pa leje në banesë. 31-vjeçari Klaudjo Malaj, banues në Tiranë, shpërndante...