28.11.2022 12:43
Home Tirana

Tirana

Mori nënshtetësinë shqiptare, betohet këngëtarja Dua Lipa! Veliaj: Krenar që se ke harruar origjinën

Në vigjilje të koncertit të madh për 110 vjetorin e Ditës së Pavarësisë, që do të mbahet nesër në sheshin “Skënderbej”, këngëtarja Dua Lipa...

Protesta e Berishës, Bashkia nuk jep leje për bulevardin

Pasi Policia i refuzoi Sali Berishës mbajtjen e protestës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ me datë 6 dhjetor ditën kur do të mbahet samiti...

Braktisi Londrën dhe Parisin, rrëfimi i shkrimtares së etur për udhëtime: Në Tiranë gjeta...

Braktisi Londrën dhe Parisin, rrëfimi i shkrimtares së etur për udhëtime: Në Tiranë gjeta paqen e dëshiruar Një nga mediat më të njohura britanike për...

Për herë të parë Shqipëria në një Forum Evropian! Kongresi Rinor Kombëtar votohet në...

Për herë të parë një rrjet rinor Shqiptar anëtarësohet në Forumin Rinor Evropian me statusin e Anëtarit Observues, që i jep Kongresit Rinor Kombëtar...

Ekspozita artistike “Përmes lentes të leximit” vjen për publikun e Tiranës më 26-27 nëntor...

“Përmes lentes të leximit” është një ekspozitë fotografike e cila synon të sjellë në vëmendje rëndësinë e leximit për brezin e ri përmes lenteve...

Bashkia vishet me flamurin gjigand kuqezi, Veliaj: Gëzuar 110-vjetorin e Pavarësisë Tiranë! Ditët më...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 110-vjetorin e ngritjes së flamurit në Tiranë. Përmes një postimi në rrjete sociale,...

Producenti i njohur amerikan, Angelo Doc Velasquez vlerëson Tiranën si qytetin më të sigurt...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim producentin e famshëm amerikan, Angelo Doc Velasquez i cili vjen në kryeqytetin shqiptar...

Qyteti ukrainas Lviv, shpallet Kryeqyteti Europian i Rinisë 2025, Veliaj: Ky vit na mësoi...

Lvivi, qyteti ukrainas, u shpall dje Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2025, në ceremoninë e zhvilluar në Teatrin e Operas dhe Baletit. Titullin...

Qyteti ‘Studenti’ në rikonstruksion, 150 studentë duan strehim! Bashkia: Studentët nuk do lihen jashtë,...

Një grup studentësh që banojnë në godinën 14 dhe 4 në 'Qytet Studenti' kanë protestuar për të kundërshtuar urdhrin e drejtorisë së konvikteve për...

4 qytetet finaliste për titullin “Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2025” mbërrijnë në Tiranë, Veliaj:...

Katër qytetet finaliste për titullin “Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2025” – Izmiri, Fuenlabrada, Tromso dhe Lviv – janë në Tiranë për të mësuar se...