25.09.2022 07:22

Teknologji

NASA paralajmëron/ Një gjë e rrallë do t’i afrohet sonte Tokës

NASA ka paralajmëruar se një asteroid i quajtur Asteroid 2022 ST1 I është drejtuar Tokës dhe pritet që të kalojë afër planetit tonë në...

Tjetër risi në dërgimin e mesazheve në WhatsApp

WhatsApp do të mundësojë shpërndarjen e mesazheve zanore si përditësim i statusit. Në këtë mënyrë, mund të ndani mesazhe të shkurtra zanore me kontaktet tuaja....

NASA zbulon një ‘botë oqeanike’ ku 1 vit zgjat 11 ditë, por …

Astronomët kanë zbuluar diçka që ata e kanë quajtur një “botë aliene ujore” – një planet i mbuluar plotësisht nga oqeani. I gjendur në...

Gjiganti automobilistik tërheq 1 milionë makina nga tregu, kjo është arsyeja

Tesla po tërheq afro 1.1 milionë makina në SHBA, duke përfshirë disa nga seritë Model 3, Model Y, Models S dhe Model X, sepse...

Instagram bie, çfarë po ndodh???

Në orën e fundit, qindra mijëra përdoruesit të Instagramit po përballen me probleme. Ajo që kanë vënë re përdoruesit është se faqja kryesore nuk...

6 të rinj nga Shqipëria, pjesë e garës rajonale të robotikës në Prishtinë

6 djem e vajza nga Shqipëria ishin pjesë e garës rajonale të robotikës, organizuar në Prishtinë. Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe...

Veliaj jep lajmin e mirë: “Në pranverë hapet Piramida; Krenar që i kemi dhënë...

Piramida e Tiranës do të hapet këtë pranverë. Lajmin e mirë e dha kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në një intervistë në...

Vëmendje! Aplikacioni i “WhatsApp” nuk do të funksionojë më për këta telefona

WhatsApp është një ndër aplikacionet më popullore në botë, e së shpejti ky aplikacion do të ndalojë së funksionuari në disa telefona. Vitin e kaluar,...

Dixhitalizimi/ Erion Veliaj: Shqipëria në pararojë! ‘Tirana Ime’, projekt fantastik! Këtë vit fillon në...

Sulmet kibernetike të Iranit dhe dixhitalizimi ishin në qendër të vëmendjes të fjalës së kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në aktivitin e...

Holandezët krijojnë automjetin e parë që absorbon karbon, pastron ajrin ndërsa është në lëvizje

Imagjinoni të vozitni mbrapa një kamion me naftë që nxjerrë re tymi në ajër derisa automjeti i juaj i ri plotësisht elektrik pastron emetimet...