10.08.2022 09:33
Home Teknologji

Teknologji

WhatsApp del me përditësimin e ri/ Mund të parandaloni të tjerët t’i bëjnë screenshot...

WhatsApp ka njoftuar këtë të martë përditësime të reja të privatësisë. Platforma së shpejti do t’i lejojë njerëzit të kontrollojnë se kush mund të...

Përditësimet e WhatsApp do të na bëjnë të ‘padukshëm’

WhatsApp do të sjellë ndryshime për grupet e bisedave në aplikacion përgjatë këtij muaji për 2 miliardë përdoruesit e tij. Shumë shpejt, anëtarët e...

Përdorimi i telefonit e pajisjeve të tjera nuk e dëmton kujtesën, madje mund të...

Përdorimi i telefonit inteligjent nuk ju bën domosdoshmërisht të harroni – në fakt mund të ketë efektin e kundërt, thonë ekspertët.Një studim i afro...

Kina përmirëson softuerin “BeiDou” për shërbim të optimizuar global

U mbushën dy vjet nga 31 korriku i vitit 2020, kur u paraqit për herë të parë Sistemi i Navigimit Satelitor “BeiDou” (BDS) i...

Facebook në telashe, i rikthehet TikTok-ut

roduktet e teknologjisë së vjetër shpesh vuajnë nga ajo që njihet si zvarritja e veçorive, kompleksiteti i tepërt i shkaktuar nga grumbullimi i karakteristikave...

Çfarë po ndodh me Instagram-in?

A ju është dukur Instagram-i më ndryshe kohëve të fundit? Me siguri se po shihni shumë më shumë video sesa fotografi dhe shumë më...

Për herë të parë, shkencëtarët kanë të dhëna për atë që shohim kur vdesim

Shkencëtarët, për herë të parë kanë regjistruar valët e trurit të një personi që po vdes. “Për herë të parë ne kemi kapur një paraqitje...

Rusia njofton tërheqjen nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar pas vitit 2024, do të ketë një…

Rusia do të tërhiqet nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës pas vitit 2024 dhe do të përqendrohet në ndërtimin e një stacioni të saj orbital,...

Bashkia e Tiranës hap garën për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, Veliaj: “Do kemi teatrin...

Bashkia e Tiranës ka hapur garën për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Lajmin e mirë e dha Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

NASA zbulon nivelet më të ulta të ujit në liqenin Mead që nga viti...

Imazhet e fundit satelitore nga NASA tregojnë humbjen dramatike të ujit që ka ndodhur gjatë 22 viteve të fundit në Liqenin Mead të goditur...