08.06.2023 02:59
Home Sport

Sport

..

“Jo, faleminderit” – Messi refuzon milionat arabe, zgjedh skuadrën e re

Rikthim te Barcelona, transferim në Arabinë Saudite apo kalimi në MLS, futbollin amerikan? Pas një reflektimi të gjatë, Leo Messi e ka marrë vendimin...

Lionel Messi do t’i bashkohet Inter Miami pas largimit nga PSG

Legjenda e Argjentinës, Lionel Messi do t’i bashkohet skuadrës amerikane Inter Miami pas largimit të tij nga kampioni francez Paris St-Germain. Ish-lojtari i Barcelonës do...

Sot luhet finalja e Conference League në Pragë, 20 mijë tifozë në stadium

Një tjetër kompeticion evropian ul siparin mbrëmjen e kësaj të mërkure, Conference League zhvillon ndeshjen finale të këtij sezoni. Fiorentina dhe West Ham përballen...

AS Roma-Partizani/ Sot ndeshja miqësore mes futbollistëve

Pasditen e sotme në “Arenën Demave” skuadra e vajzave të Partizanit do të zhvillojë një ndeshje me skuadrën e femrave të ekipit të Romës. Një...

E paprecedentë: “Air Albania” mbyll sërish dyert, 3 skuadra në “luftë” për “Elbasan Arenën”

Këtë sezon pjesmarrjen në garat europiane i kanë siguruar Partizani, Tirana, Egnatia dhe Vllaznia. Të 4 skuadrat kanë nisur nga puna për t’u përforcuar...

“Jeta na bashkoftë”, Theo Hernandez i prekur nga largimi i Maldinit

Për një mbrojtës të majtë, është me të vërtetë e vështirë të prëshëndesësh dikë si Paolo Maldini dhe Theo Hernandez, përmes Instagramit, donte të...

Largimi i Maldinit sjell kaos, titullarët dalin kundër, Maignan kërcënon me largim

Në shtëpinë e Milan largimi i Paulo Maldinit ka sjell kaos total. Të parët që reaguan ashpër ishin ultrasit e klubit, ndërsa në krah...

“Do të vras”, dhunonte dhe përndiqte ish-gruan, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për kërcënime dhe keqtrajtim ndaj ish-gruas së tij. Ngjarja është regjistruar në Benevento. Mediat...

FOTO/ “Përpjekja e fundit”, Barça all-in për Messin. Xavi: E ka ai në dorë

Leo Messi-Barça nuk pritet të jetë një telenovelë e gjatë, kjo pasi “pleshti” e ka me nxitim, në tavolinë e presin disa oferta shumë...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish futbollisti i Skënderbebut dhe Pogradecit Festim...

Ndahet nga jeta krejt papritur në moshën 54 vjeçare, futbollisti i njohur i Pogradecit dhe Skënderbeut Festim Fetollari. Fetollari lojën e futbollit do ta...