05.02.2023 10:02
Home Shëndet Faqe 2

Shëndet

..

Njihuni me shenja që tregojnë se nuk keni më dashuri të mjaftueshme për veten

Është një gjë të kujdesesh për shëndetin tënd emocional, mendor e fizik dhe një tjetër ta vësh në praktikë ditë për ditë. Ti je vazhdimisht...

5 këshillat kryesore për të trajtuar ftohjen dhe gjëja që nuk duhet ta bëni...

Një farmaciste ka zbuluar pesë këshillat kryesore për të trajtuar një ftohje dhe diçka që nuk duhet ta bëni kurrë. Farmacistja Farah Ali thotë...

60 qendra shëndetësore rehabilitohen këtë vit, Manastirliu nga Orikumi: Vazhdon mbështetja për stafet mjekësore,...

Orikum, Vlorë - 3 Shkurt- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar punën që po kryhet për rikonstruksionin e qendrës shëndetësore...

COVID/ Regjistrohen 10 raste të reja dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të...

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar mbi bilancin e COVID-19 në vend. Gjatë 24 orëve të fundit raportohet për 10 raste të reja dhe asnjë...

COVID/ Regjistrohen 10 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publik bilancin er Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Për fat të mirë vazhdojmë mos të kemi...

Zgjerohet flota e autoambulancave te reja, Rama-Manastirliu: Fuqizojmë shërbimin e urgjencës ne territor

Tiranë, 1 Shkurt - Tetë autoambulanca moderne i janë shtuar flotës së autoambulancave të Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore. Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e...

6 shenja që tregojnë se shëndeti juaj mendor është në rrezik

Vlerësimi i shëndetit tuaj mendor është një detyrë komplekse. Meqenëse është e lidhur me atë që ndodh brenda jush dhe jeni ju që bëni...

Rama-Manastirliu: Standarde evropiane në Dispancerinë dhe Farmacinë e Spitalit të Vlorës, edhe urgjenca...

Vlorë, 31 Janar- Edhe një tjetër investim me standarde bashkëkohore përfundon në Spitalin Rajonal të Vlorës, me rindërtimin e Farmacisë dhe Dispancerisë së re,...

Për një shëndet më të mirë, shmangni këto ushqime përpara se të shkoni në...

Ka mendime të ndryshme rreth ngrënies së ushqimit përpara se të shkoni në palestër. Ndërsa shumë sugjerojnë të hani ushqim para stërvitjes, ka të...

Ujërat termale të Bënjës, destinacion i preferuar dhe gjatë dimrit

Vizitorë të shumtë zgjodhën qytetin e Përmetit dhe thesaret natyrore të tij për të kaluar fundjavën e fundit të janarit. Agjencia Kombëtare e Zonave...