09.08.2022 12:26
Home Shëndet

Shëndet

“Parashikohet rritje e infektimeve në dimër”/ BioNTech dhe Pfizer nisin testimin klinik të vaksinës...

BioNTech dhe Pfizer do të fillojnë një provë klinike të një vaksine të përshtatur me nënvariantet e Omicron, BA.4 dhe BA.5, kjo pasi kompania...

MSH publikon bilancin e koronavirusit: Tre humbje jete në 24 orët e fundit, ja...

Ministria e Shëndetësisë: 374 testime, 167 qytetarë të infektuar, tre humbje jete dhe 733 të shëruar në 24 orët e fundit Nisur nga rritja e...

Situata COVID-19 në vend, 1019 infektime të reja dhe 2 humbje jete në 24...

Dy humbje jete, 1019 qytetarë të infektuar, 2260 testime dhe 1159 të shëruar në orët e fundit ka qenë bilanci nga COVID-19 në 24...

Projektligji / Gjobat për ndotësit e mjedisit do të rriten me 30%, rreth 2...

Kush ndot mjedisin, transporton mbetje në kundërshtim me ligjin apo djeg në mënyrë të pakontrolluar mbetjet do të përballet me gjoba të rritura. Këshilli...

Covid-19 në vend/ 1084 qytetarë të infektuar dhe tre humbje jete në 24 orët...

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat në lidhje me situatën e Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit janë kryer 2413 testime, prej...

Për herë të parë, shkencëtarët kanë të dhëna për atë që shohim kur vdesim

Shkencëtarët, për herë të parë kanë regjistruar valët e trurit të një personi që po vdes. “Për herë të parë ne kemi kapur një paraqitje...

Super lajm nga shkenca, i sëmurë që nga vitet ’80, shërohet pacienti i katërt...

Një burrë që ka jetuar me HIV që nga vitet 1980 duket se është shëruar, rasti i katërt i tillë, thonë mjekët. Atij iu dha...

OBSH: Mbi 18.000 raste me linë e majmunëve në botë, shumica në Evropë. 98%...

Mbi 18.000 raste të lisë së majmunëve janë të raportuara në 78 vende të botës, shumica prej tyre në Evropë, tha të mërkurën Organizata...

Covid-19/ Dy vite pas nisjes së pandemisë Pekini merr masa drastike, një milion kinezë...

Pasi kanë kaluar më shumë se dy vite që nga raportimi i rastit të parë të infektimit me Covid-19, Wuhan, qyteti ku edhe nisi...

Bima popullore që ul sheqerin, lufton inflamacionin dhe mbron zorrët

Çaji jeshil shfaqet si një trajtim i papritur për sindromën metabolike me hulumtimet e reja klinike që tregojnë përmirësim të profilit metabolik dhe ulje...