01.02.2023 05:43

Prishtinë

..

Takimi në Prishtinë për Asociacionin, ambasadori i SHBA: Nuk mbështesim marrëveshje që kërcënon sovranitetin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier, tha se vendi i tij e ka bërë të qartë tashmë se "nuk mbështet asnjë...

Milaim Zeka: Kurti, një anti-kosovar dhe anti-amerikan

Gazetari Milaim Zeka duke iu referuar situatës aktuale dhe presionit ndërkombëtar për të pranuar Asociacionin, tha se kryeministri Kurti është anti-kosovari dhe anti-amerikani më...

Kosovë/ Bisedimet për Asociacionin nga SHBA, Kurti dhe Osmani ‘kyçin’ gojën para kamerave: Do...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtin kanw heshtur dhe nuk ka dashur të komentojë para gazetarëve mbi takimin e ftuar nga ambasadori amerikan, Jeff Hovenier....

Haradinaj: Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të jetë pjesë e marrëveshjes përfundimtare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i tha Zërit të Amerikës se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të jetë...

Amerika i vuri ‘vizën’ Albin Kurtit

Nga Kimete Berisha Fantazma e qeverisë! Nuk u ftua në takim nga vendi më i fuqishëm në botë – Amerika, që do të thotë se...

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Partitë politike opozitare në Kosovë mbështesin procesin e dialogut me Serbinë, por ato thonë se nuk pajtohen me propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin...

Euronews zbardh statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe

Euronews Albania ka siguruar ekskluzivisht një version të statutit të asociacionit të komunave me shumicë serbe prej 20 nenesh, i cili pritet te prezantohet...

Ku i keni provat dhe faktet? Ngjela: Rama nuk është i përfshirë me çështjen...

Në një intervistë për RTV Ora, avokat Spartak Ngjela u shpreh se në raport me çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, nuk ka fakte për...

“Ata që kërkojnë Asociacionin, të tregojnë se ku gaboi Ahtisari”, Kurti: Marrëveshja për Asociacionin,...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të enjten se marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, është marrëveshja e vetme e nënshkruar...

Çfarë ndodh nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë

Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci deklaroi se nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë, kjo do të dëmtonte interesat e vendit. Në emisionin...