31.03.2023 05:09
Home Prishtinë

Prishtinë

..

Tymi i zi mbuloi objektin e Qeverisë së Kosovës, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Kurtit

Qindra qytetarë kanë protestuar sot në Prishtinë, kundër marrëveshjes së arritur në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Osmani përkujton 24 vjetorin e gjenocidit serb mbi popullsinë civile të Kosovës: Nuk ka...

Presidentja, Vjosa Osmani ka përkujtuar sot 24 vjetorin e gjenocidit serb në Rahovec, ku u vranë 75 civilë në Celinë, 68 në Fortesë dhe...

Pejë, godina mbulohet nga flakët, 8 persona probleme me frymëmarrjen

Së paku 8 persona janë dërguar në spitalin e Pejës për probleme me frymëmarrjes pas zjarrit të madh që bëri shkrumb e hi objektin...

Kosova, pjesë e lidershipit botëror të teknologjisë përmes UBT-së

UBT dhe EON Reality po startojnë me versionin e ri të inteligjencës artificiale “SPATIAL AI and EON AI ASSISTANT”. Një projekt ky që tejkalon...

Plani evropian përfshinte edhe asociacionin, Kurti llogari para Kuvendit të Kosovës: S’ka etnonacionalitet si...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se ka marrëveshje edhe pse nuk ka nënshkrim. Sepse ka qenë Serbia ajo që nuk donte ta...

Marrëveshja e Ohrit, opozita akuza Albin Kurtit: Mashtrim, humbje historike

Partitë opozitare në Kosovë, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për...

NATO: Koha që Kosova dhe Serbia të bëjnë kompromise

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, në një bisedë telefonike me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë...

Opozita “sulmon” Kurtin: Qeveria nuk është në gjendje të negociojë

Teksa ka mbetur vetëm një javë nga takimi i nivelit të lartë kosovë-serbi në ohër, Partitë opozitare në kosovë janë shprehur me skepticizëm ndaj...

Asociacioni i komunave serbe si ‘mollë sherri’ në Parlamentin e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq pas një takimi që zhvilloi me ambasadorin amerikan në Beograd Christofer Hill, tha se "formimi urgjent i asociacionit të...

Në dalje të Prishtinës fshihen nën tokë 640 tonë ar? Britanezët pritet të fillojnë...

Kompania hulumtuese dhe zhvilluese e minierave me bazë në Mbretërinë e Bashkuar dhe e fokusuar në Europën Juglindore, Western Tethyan Resources Ltd (“WTR”) pritet...