29.03.2023 09:03
Home Politike Faqe 409

Politike

..

14 maji, përcaktohen kriteret e përzgjedhjes së operatorit teknik të PEVN

Komisioni Rregullator në mbledhjen e sotme publike përcaktoi kushtet dhe kriteret që duhet të plotësojë personeli i kualifikuar për përdorimin e pajisjes elektronike të...

FOTO LAJM: Monika Kryemadhi zapton selinë e PD-së për fushatë

Nuk mjafton Sali Berisha, por selinë e PD-së tashmë e ka zaptuar edhe Partia e Lirisë. Këta të fundit kanë nisur fushatën, duke përdorur...

5 kandidatë për Tiranë, garës i shtohet edhe Lajla Përnaska: Zbulohet se me siglën...

Gara për Bashkinë e Tiranës në 14 maj do të jetë të paktën mes pesë kandidateve. Zyrtarisht si kandidate për Bashkinë e Tiranës është...

Akuzat se rriti pagat për fushatë politike, Rama: Analfabetizëm politik, kodi flet për zgjedhje...

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave se po rrit pagat, ndërsa është para zgjedhjeve lokale të 14 majit. Kryeministri Edi Rama thekson se...

Rama: TEDA Tirana do të gjenerojë 5-7 mijë vende pune të mirëpaguara

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot se Zona e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ekonomik (TEDA Tirana) mes Kasharit dhe Vaqarrit është një tjetër zhvillim...

Zgjedhjet lokale/ Murrizi në Top Talk: Basha dhe Alibeaj sherr pas 14 majit

Ish deputeti Myslim Murrizi tha se pas 14 majit do të lindë konflikti mes ish-kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe kryetarit aktual, Enkelejd Alibeaj. I...

Negociatat me BE-në, delegacioni shqiptar takim në Bruksel për Kapitullin 10 “Shoqëria e Informacionit...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, përgjatë datave 27 dhe 28 Mars, kryesoi delegacionin shqiptar në takimin bilateral për Kapitullin 10 “Shoqëria e Informacionit dhe...

Gjermania plan për rekrutimin e punonjësve të rinj, përfshihet edhe Shqipëria

Gjermania ka zbuluar projekt-reformat për imigracionin, trajnime dhe promovimin e imigracionit nga vendet e Ballkanit Perëndimor, një përpjekje e qeverisë së kancelarit gjerman, Olaf...

“Po hartojmë draftin”/ Rama: Nuk do jepen më lejë ndërtimi për kompanitë që japin...

Pasi lajmëroi se do të përgatitet një draft për rritjen e pagës minimale në 950 euro, kryeministri Edi Rama vijoi takimet me përfaqësues të...

Presidenti ende s’ka dekretuar Vlora Hysenin në krye të SHISH/ Rama: Thashetheme të katundit...

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim për mediat u pyet lidhur me propozimin e Vlora Hysenit në krye të SHISH dhe faktin përse nga...